İstanbul’da Belen Rüzgarı…

Published on:  /   Yorum yapılmamış

22-25 Eylül 2022 tarihleri arasında İstanbul Maltepe Etkinlik Alanında düzenlenen Hatay Günleri, görkemli bir açılışla, İstanbul ve memleket hasreti çeken vatandaşlara kapılarını açtı.

Hatay’ın muhteşem lezzet ve tarihini merak eden vatandaşlara kapılarını açan Belen Belediyesi ise fuar alanındaki kültür çadırında yerini alarak, örnek bir ev sahipliği yapıyor.
Belen’in tarihi ve yöresel lezzetlerini katılımcılara sunan Belen Belediyesi, Kanuni Sultan Süleymen Cami, Kervansaray, Kabaltı, Gazi Abdurrahman Paşa Türbesi, Bakras Kalesi, Tarihi Çan Kulesi, 41. Fırka Şehitler Abidesi, Tarihi Belen Dükkanları, Meryem Ana Katolik Kilisesi, Anıt Bayrak ve birçok tarihi mekanın yanı sıra, Belen’den getirdiği, Belben, Cevizli Sucuk, Badem, Ceviz, Kömbe, Hurma ve birçok yöresel tatlarını tanıtımını yaparak, çalışmalarıyla göz dolduruyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.