Başkan Savaş’tan ATAKAŞHATAYSPOR-BEŞİKTAŞ maçı öncesi değerlendirme

Published on:  /   Yorum yapılmamış

Savaş: Biz yolumuza kendi kimliğimiz, kişiliğimiz ve karakterimizle devam etmek istiyoruz

Savaş: BEŞİKTAŞ’ın teklifini kabul etseydik GENÇLERBİRLİĞİ’ne haksızlık etmiş olurduk

 ATAKAŞHATAYSPOR onursal başkanı savaş Beşiktaş ile oynayacakları maçı değerlendirdi

Atakaş Hatayspor Onursal Başkanı ve Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Radyospor kanalının canlı yayına katıldı.

Özgür Sancar’ın sorularını yanıtlayan Savaş, Atakaş Hatayspor’un ligdeki durumu ve cumartesi günü oynayacakları Beşiktaş maçı ile ilgili açıklamalarda bulundu.

“Hedefimizi başardığımız için çok mutluyum”

Ligde kalan haftalarda Aytemiz Alanyaspor ile 5.lik mücadelesi içinde olacaklarını söyleyen Savaş, “Süper Lig’e adım attığımızda hedefimizi ilk 10 olarak belirledik. Bunu başardığımız için çok mutluyum. Ligi 5. sırada bitirip Avrupa kupalarına katılma hakkı elde edebilirsek daha da mutlu olacağız” diyerek bordo-beyazlı taraftarların da bu başarıdan oldukça memnun olduğunu dile getirdi.

Lütfü Savaş, A. Hatayspor’un cumartesi günü oynayacağı Beşiktaş maçını da değerlendirdi.

“Gerçeklerin spor kamuoyu tarafından bilinmesini isterim”

Beşiktaş Teknik Direktörü Sergen Yalçın’ın maçın pazar günü oynanmasını talep ettiklerinin hatırlatılması üzerine Savaş, “Biz fair-play çerçevesinde gelen her türlü öneriye saygı duyarız. Ancak her camianın kendi gerçekleri var ve bu gerçeklerin spor kamuoyu tarafından bilinmesini isterim. Salı günü oynadığımız Gençlerbirliği maçı öncesi Gençlerbirliği heyetinden maçın çarşamba oynanması için sportif direktörümüze teklif geldi. Cumartesi günü Beşiktaş ile maçımız olduğu ve dinlenme süremizin az olacağı için Gençlerbirliği Kulübü’nün bu teklif kabul edilmedi ve maçımızı salı günü oynadık. Beşiktaş’ın erteleme teklifini kabul etseydik Gençlerbirliği’ne haksızlık etmiş olurduk. Beşiktaş şampiyonluğa oynuyor olsa da Gençlerbirliği de kümede kalma mücadelesi veriyor” diyerek Türkiye Futbol Federasyonu’nun düzenlediği takvime uyduklarını söyledi.

Savaş’tan faır-play vurgusu

Hem büyük kulüplere hem de Anadolu takımlarına saygı duyduklarını ifade eden Savaş, “Herkesin kendine göre büyüklüğü ve taraftar grubu var. Belki onlar kadar gücümüz yok. Biz Süper Lig’e yeni çıkmış bir takımız ve kendi geleceğimize dair kararlar almak zorundayız.  Hangi takımla oynasak diğer takımlar bizimle ilgili spekülasyon yapıyor. Biz yolumuza kendi kimliğimiz, kişiliğimiz ve karakterimizle devam etmek istiyoruz. Hiç kimseyle polemik içine girmek istemiyoruz. Herkesle dostane ilişkiler kurmak ve bu ilişkileri sürdürmek istiyoruz” diyerek Beşiktaş maçını fair-play çerçevesinde oynayacaklarını ve kazananın Türk sporu olacağını belirtti.

Ligde yer alan tüm takımların emek harcadığını da söyleyen Savaş, herkese saygı gösterdiklerini yineledi ve herkesten saygı görmeyi beklediklerini ifade etti.

“Her takıma aynı mesadefeyiz”

Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi’nin “Hatayspor bize karşı” açıklamalarına karşılık Savaş, kimseye karşı olmadıklarını ve her takıma aynı mesafede olduklarını söyledi.

“SÜPER LİG’e nezaket ve zarafet katmaya geldik”

Süper Lig’e nezaket ve zarafet katmaya geldiklerini hatırlatan Savaş, “Biz Süper Lig’e tat katmaya geldik. Bugüne kadar bunu başardığımızı düşünüyorum. Bunun devamını getireceğiz” diyerek Beşiktaş yönetimini Hatay’da güzelce ağırladıklarını ve aynı ilgiyi siyah-beyazlılardan da beklediğini söyledi.

“A.HATAYSPOR’UN menfaatinden başka bir şey düşünmeyiz”

A.Hatayspor’un başarılı çalıştırıcısı Ömer Erdoğan’ın koronavirüs testinin pozitif çıktığını söyleyen Savaş, “Hocamızın testi pozitif çıktı. Kimse bunun içinde bir art niyet aramasın.  Galatasaray maçı öncesi hocamız Ömer Erdoğan ve antrenörümüz Gökhan Zan’ın Galatasaraylı olması konuşuldu. Benim Fenerbahçe Kongre Üyesi olmam konuşuldu.  Biz maçlarımızda Atakaş Hatayspor’un menfaatlerinden başka hiçbir şey düşünmeyiz. Bunun aksini düşünen kimseyle de yol almayız. Hatayspor’un ekmeğini yiyen ve kendini buraya ait hissedenlerle yolumuza devam ederiz” diyerek bu bilinçle hareket etmeye devam edeceklerini söyledi.

Cumartesi günü oynayacakları Beşiktaş maçında hak edenin kazanmasını dilediğini bir kez da söyleyen Savaş, tüm mücadelelerin fair-play çerçevesinde oynanmasını dileyerek tüm takımlar başarılar diledi.

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.