HBB İL GENELİNDE KARLA MÜCADELE ÇALIŞMALARI BAŞLATTI ASKERİ BÖLGEDEKİ RADAR YOLU AÇILDI

Published on:  /   Yorum yapılmamış

 Hatay Büyükşehir Belediyesi, kar yağışlarının etkili olduğu bölgelerde yaşanabilecek olumsuz koşullara karşı seferberlik halinde tüm ekip ve ekipmanlarıyla il genelinde etkin bir mücadele gerçekleştiriyor.

 

Vatandaşların ulaşımlarını ve günlük yaşamlarını olumsuz etkileyen durumları ortadan kaldırmak için bütün birimleri ile ortak hareket eden Büyükşehir ekipleri, il genelinde bulunan yüksek bölgelerde çalışmalar başlattı.

 

Ekipler, İskenderun ilçesine bağlı Kaledibi, Sukaçığı, Değirmendere Mahallelerinde, Belen ilçesine bağlı Çobandede, askeri bölgede bulunan radar yolu ile Dörtyol ilçesi Kocadüz, Üçkoz, Bağrıaçık, Karıncalı, Çökek, Topakdaş ve heyelan nedeniyle kapanan Güverlik yayla yolunu ulaşıma açtı. Ekipler ayrıca yoğun yağışlardan dolayı yollarda meydana gelen tahribatları da onarmaya başladı.

 

Kar yağışına dayanıklı araçları ve tuzlama ekipleri ile gece gündüz yoğun mesai harcayarak kar küreme ve tuzlama çalışması gerçekleştiren ekipler, sürücüleri buzlanmaya karşı dikkatli olmaları konusunda bir kez daha uyardı.

 

Ekiplerin çalışmalarını yerinde incelemek üzere Belen ilçesi Çobandede mevkiinde kar yağışı nedeniyle kendisi de kısa bir süre mahsur kalan Hatay Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Taygun Cantürk, çalışmalar hakkında bilgi aldı.

 

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.