Bebek Dostu Sağlık Kuruluşlarına plaket

Published on:  /   Yorum yapılmamış

Bebek Dostu Sağlık Kuruluşlarına plaket verildi… İl Sağlık Müdürü Dr. Mustafa HAMBOLAT başkanlığında Müdürlüğü Davud-i Antaki toplantı salonunda gerçekleşen oturuma, Halk sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. Mehmet ÖZDOĞAN, Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanı Dr. Ali PEKMEZCİ, Başkan Yardımcımsı Dt. Gökçe Tuba DENİZ başta olmak üzere İskenderun, Hatay, Erzin, Altınözü, Dörtyol, Kırıkhan, Hassa, Reyhanlı, Samandağ, Yayladağı ve Kumlu Entegre Hastanelerin Başhekimleri katıldı.

Gerçekleşen toplantıda, mevcut Pandemi gündemi ile alakalı olarak hastanelerde yapılan çalışmalar ve alınan tedbirler üzerine durum değerlendirmesi ve çok yönlü istişareler gerçekleştirildi.

Ayrıca; Sağlık Bakanlığı Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü, temel amacı emzirmenin korunması, özendirilmesi ve desteklenmesi olan “Anne Sütünün Teşviki ve Bebek Dostu Sağlık Kuruluşları Programı “kapsamında, Erzin, Hatay, İskenderun ve Altınözü Devlet Hastaneleri ‘’Bebek Dostu Sağlık Kuruluşu’’ ilaveten İskenderun ve Hatay Devlet Hastaneleri ‘’Bebek Dostu Yenidoğan Sağlık Kuruluşu’’ olma kriterlerini tamamladıklarından dolayı, ilgili hastanelerin Başhekimleri ’ne, İl Sağlık Müdürümüz Dr. Mustafa HAMBOLAT plaket takdim etti ve başarılar diledi.

 

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.