Dümenler denize çevrildi… Vira Bismillah

Published on:  /   Yorum yapılmamış

Balık sezonu açıldı… Bölge balıkçıları rotasını denize çevirerek “Vira Bismillah” diyerek balık sezonunun açılışını yaptı…

15 Eylül günü balıkçılık sezonunun açılışı nedeniyle Arsuz Konacık Balıkçı barınağında sezonun açılışı yapıldı…Dümenini denize çeviren balıkçı esnafı, “Vira Bismillah” sloganıyla sezona merhaba dedi.

Arsuz Kaymakamı Musa Sarı , Arsuz’un turizm, tarım, doğa-su sporları merkezi bir medeniyetler şehri olmasının yanısıra balık çeşitliliği, dünyaca ünlü Jumbo Karides ve Kalamarı ile de bir balıkçı şehri olduğunu da ifade ederek 110 civarı ruhsatlı balıkçı teknesi ile 150 civarı amatör tekne ile tüm sahil şeridi mahallelerde balıkçılığın yapıldığını, önemli bir geçim kaynağı olduğunu ve balıkçıların her zaman yanlarında olduğunu ifade etti.


Tarım ve Orman İl Müdürü Ergün Çolakoğlu da ülke geneli 350.000 ton balıkçılık içerisinde bölgenin de balıkçılıkta söz sahibi olduğunu belirterek balıkçılara sezonun hayırlı ve bereketli olması temennilerinde bulunarak teşkilat olarak destek vermeye hazır olduklarını ifade etti.
Açılışa Kaymakam Sarı  ve İl Müdürü Çolakoğlu’nun yanı sıra, su ürünleri şubesi yetkilileri, ilçe müdürlüğü yetkilileri, mahalle muhtarı ve kooperatif başkanı ile Arsuz ve Samandağ’dan çok sayıda balıkçı katıldı.

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.