Hatay Vali ve Kaymakamlar sokağa indi

Published on:  /   Yorum yapılmamış

Hatay Valisi Rahmi Doğan, İskenderun kaymakamı İskender Yönden, korana virüs tedbirleri kapsamında 81 İl’de eş zamanlı olarak “Sağlık İçin Hepimiz İçin Denetim” sloganıyla gerçekleştiren denetimler çerçevesinde çarşı esnafına ziyaretlerde bulundu.

06 Ağustos 2020 Perşembe günü saat 11.00’de gerçekleştirilen denetimlerde Vali Doğan Korona virüs tedbirleri kapsamında yaptığı açıklamada, “Malum mart ayının başından bu yana tüm dünyada ve ülkemizin genelinde olduğu gibi ilimizde de korona virüsle mücadele ediyoruz. Bu kapsamda Bakanlıklarımızın belirlemiş olduğu çerçevede ilimizde de tüm tedbirler uygulanmaktadır. Ancak zaman zaman birtakım sorunlar yaşamıyor değiliz. Bugün Türkiye genelinde İç İşleri Bakanımız Süleyman Soylu önderliğinde yapılan bir uygulama var. Özellikle maske ve mesafe konusunda vatandaşlarımızı uyarmak, hatırlatmak ve bir farkındalık uyandırma anlamında tüm Valilerimiz, Kaymakamlarımız, Belediye Başkanlarımız, Esnaf Odalarımız, Ticaret Oda Başkanlarımız, tüm kamu, kurum, kuruluşların müdürleri ve personelleri ile birlikte etrafımızdaki vatandaşlarımıza maske ve mesafe hususunda tekrar bir hatırlatma yapma ve farkındalık oluşturma konusunda bir girişimde bulunuyoruz.

Tüm vatandaşlarımıza çağrımız; virüsle mücadele de en önemli kural maske, mesafe ve temizliktir. Kendimizin ve sevdiklerimizin sağlığı için tedbirlere harfiyen uymak gerekmektedir. Şu anda yürütülen mücadelenin bilinen tek yöntemi bu. Aşı bulunmadığı müddetçe maske ve mesafeyi kuramadığımız zaman sıkıntı yaşayacağımızı aşikâr.

Bu konuda herkes kendi tedbirini ve etrafındakilere de bu konuda bir hatırlatma yapmayı vazife olarak görmesi gerekmektedir. Biz de bugün bunu yapmak üzere ilimizdeki esnaflarımıza, vatandaşlarımıza farkındalık oluşturmak için böyle bir girişimde bulunuyoruz. Umarım en kısa süre içerisinde tüm dünya bu virüs illetinden kurtulmuş olur ve normal hayatımıza döneriz. Ancak yeni normal dediğimiz bu hayatı da belirlenen kurallar çerçevesinde yürütmemiz lazım. Aksi takdirde ekonomik, sosyal ve kültürel olarak birtakım sıkıntılarla karşılaşmak durumunda kalabiliriz. Bunu aşabilme anlamında da belirlenen bu tedbirlere riayet edelim. Her şeyden önce maske, mesafe ve hijyen diyoruz. Tüm vatandaşlarımızdan bu konuda alınan tedbirlere uymalarını istiyoruz. Bugünden itibaren inşallah bu ikazlarımız ve hatırlatmalarımız devam edecek. Ben inanıyorum ki tüm Hataylı hemşirelerimiz bu belirlenen kurallara riayet edecektir. Herkesi saygıyla selamlıyorum”. Dedi.

Denetimlerde Vali Doğan’a,  Vali Yardımcısı Aydın Tetikoğlu, İl Jandarma Komutan Yardımcısı Yarbay Ali Ergüçlü, İl Emniyet Müdürü Vedat Yavuz, Antakya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Hikmet Çinçin, Hatay Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (HESOB) Başkanı A. Kadir Teksöz ve ilgili kurum müdürleri eşlik etti.

SAĞLIK İÇİN HEPİMİZ İÇİN SAHADAYIZ
İçişleri Bakanlığı ve Hatay Valiliğinin talimatları doğrultusunda İskenderun  Kaymakamı  İskender Yönden öncülüğünde Belediye Başkanı, kurum ve kuruluşlarımızın yöneticileri ve personelleri ile meslek odaları, genel kolluk birimleri ve özel kolluk birimlerinin de katılımıyla “SAĞLIK İÇİN HEPİMİZ İÇİN” mottosu ile planlanan en yoğun denetimin ilk etabı öğleden önce, ikinci etabı ise öğleden sonra  icra edildi.
6 Ağustos 2020 günü ülkemiz genelindeki tüm İl ve ilçelerde eş zamanlı olarak gerçekleştirilen denetim kapsamında; “Kontrollü Sosyal Hayat” döneminde temel prensip ve esaslar olarak ön plana çıkan maske kullanımı, sosyal mesafe ve temizlik kurallarının yanı sıra bütün iş kolları ile yaşam alanları için belirlenen tedbirlere uyulup uyulmadığı konusunda denetim yapılırken aynı zamanda da kıymetli halkımıza rehberlik edici ve bilinçlendirmeye yönelik uygulamalarda icra edildi.
Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.