Jandarma Teşkilatı 181.Yaşını Kutluyor

Published on:  /   Yorum yapılmamış

 Jandarma Teşkilatı 181.Yaşını Kutluyor. Jandarma Teşkilatı’nın 181. Kuruluş Yıldönümü dolayısıyla İskenderun İlçe Jandarma Komutanı J. Kıd. Yüzbaşı Ferit Gül ve beraberindeki kısım amirleri ile birlikte İskenderun Kaymakamı İskender Yönden’i makamında ziyaret etti.

14 Haziran günü gurur ve coşkuyla idrak edilen Jandarma Teşkilatı’nın 181. Kuruluş Yıldönümü münasebetiyle günün anlam ve önemine ilişkin bir açıklama yapan Kaymakam İskender Yönden şu ifadelere yer verdi;

“Cumhuriyetimizin temel ve asil kurumlarından biri olan ve şanlı geçmişimizle aramızda köklü bir bağ oluşturan Jandarma Teşkilatımız (181) yıldır vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğini temin etmek üzere var gücüyle çalışmaktadır.

Vatan savunması ve terörle mücadelede üstün gayret ve başarı gösteren Jandarma Teşkilatı; hizmet ve fedakârlıklarıyla halkımızın güven ve takdirine mazhar olmuştur.

Ülkemizde can ve mal güvenliğinin sağlanması, temel hak ve hürriyetlerin korunması ile görevli güzide bir kurum olarak Jandarma Komutanlığı, sahip olduğu etkin ve nitelikli personelinin yanı sıra teknolojik donanımıyla ve Emniyet Teşkilatı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı ile işbirliği ve koordinasyon sağlayarak muhterem halkımızın huzur ve güven içerisinde, yarınlarından emin bir şekilde yaşamasını sağlamak üzere görevini başarıyla yerine getirdiği aşikardır.

Jandarma Teşkilatı’nın; Dün olduğu gibi bugün de, toplumun huzur ve güvenliğinin sağlanması noktasında kendisine tevdi edilen ulvi görevleri, demokratik değer, insan hakları ve milli iradeyi esas alarak, üstün vazife ve hizmet anlayışıyla yerine getireceğine yürekten inanıyoruz.

Bu duygu ve düşünceler ile, Jandarma Teşkilatı 181’inci kuruluş yıldönümünü içten dileklerimle kutlarken, bu özel ve anlamlı gün vesilesiyle de Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu ÖnderMustafa Kemal Atatürk  başta olmak üzere kutsal vatan topraklarımızın bütünlüğü ve necip milletimizin selameti adına canlarını feda ederek şehadete intikal eden aziz şehitlerimizi rahmet, minnet ve tazimle yâd ediyor, şehadetin şahitleri kahraman gazilerimizi ise şükran ve saygıyla anıyor, halen görevi başında bulunan Jandarma Teşkilatı’nın kıymetli mensuplarına görevinde kolaylıklar ve başarılar diliyor, muhterem ailelerine de sağlık, huzur ve mutluluklar temenni ediyorum” dedi.

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.