Kırıkhan’dan Elazığ’a 2. Yardım Tırı Dualarla Gönderdi

Published on:  /   Yorum yapılmamış

25.01.2020 Cuma akşamı 20.50’de Merkezi Elazığ Sivrice’de meydana gelen deprem dolayısıyla mağdur olan vatandaşlarımız için belediye binası önünde açılmış olan yardım çadırında toplanan yardımlar Elazığ’a dualarla gönderildi.

26.01.2020 Pazar günü saat 10.30’da Belediye binası önünde düzenlenen programa Kırıkhan Kaymakamı Zafer Karamehmetoğlu, Belediye Başkanı Ayhan Yavuz, Ak parti ilçe Başkanı Ömer Erdal Çelik, Belediye meclis üyeleri, Ak parti yönetim kurulu üyeleri, Ak parti kadın kolları ve gençlik kolları başkan ve yönetim kurulu üyeleri, STK temsilcileri, Kurum müdürleri katıldı.

Programda konuşma yapan Kırıkhan Belediye Başkanı Ayhan Yavuz; “Öncelikle Elazığ ve Malatya’da meydana gelen depremde hayatlarını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan (c.c.) rahmet kederli aileleri ve yüce milletimize başsağlığı dilerim. Depremde yaralanan kardeşlerimize de Rabbimden acil şifalar dilerim.

Bugün bir kez daha Kırıkhan’lı olmaktan gurur duydum. Memleketimin güzel insanları her zaman olduğu gibi yine mağdur olan kardeşleri için yardıma koştu ve belediye binamız önünde açmış olduğumuz yardım çadırımıza yardımlarını teslim etti. Beni en çok duygulandıran ise bir hanım kızımızın kendi çeyizinden yardım göndermesi olmuştur. İşte benim memleketimin güzel insanları böyle. Yardım eden bütün hemşerilerimizden Allah (c.c.) razı olsun. Rabbim yaptıkları yardımları kabul eylesin. Bu bizim ikinci tırımız. İlk yardım tırımızı dün gönderdik. İçerisinde temel gıda maddeleri vardı. Allah’ın (c.c.) izniyle hemşerilerimizin emanetlerini yerine teslim etmek için buradayız. Kaymakamımız Zafer Karamehmetoğlu’na, İlçe başkanımız Ömer Erdal Çelik ve yönetim kurulu üyelerine, belediye meclis üyelerimize, STK temsilcilerimize kısaca bizlere destek olup emeği geçen herkese teşekkür ederim ”dedi.

Başkan Yavuz’un konuşmasının ardından eşyalar yardım tırına yüklendi. Daha sonra okunan Aşr-ı Şerif ve yapılan duanın ardından tekbirlerle yardım tırı Elazığ’a gitmek üzere yola çıktı.

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.