BELEN BELEDİYESİ HATAY GÜNLERİNE HAZIR

Published on:  /   Yorum yapılmamış

26 – 30 Eylül tarihleri arasında İstanbul Maltepe ‘de yapılacak olan Hatay Günlerine hazırlanan Belen Belediyesi bu yılda İstanbul’da yerini almaya hazırlanıyor.

Belen Pekmezi, Belen Tava, Nar Ekşisi, Belben, Cevizli Sucuk, Sumak, Hurma, Alıç ve benzeri ürünlerin Hatay mutfağın da önemli bir yeri olduğuna işaret eden Belen Belediye Başkanı Adnan Vurucu, “Belen Belediyesi olarak en güzel şekilde ilçemizi ve ilimizi temsil etmeye hazırız. Belen giderek büyüyen gelişen bir yer, bunun en önemli kaynaklarından biri de yıllardır Belen ile özdeşleşmiş yöresel lezzetler. Belen’e has et yemeklerimiz, yayla havasıyla büyüyen organik sebze ve meyvelerimizin tadını tüm ülkede tanımayan kalmasın diye Hatay Günlerinde Belen Belediyesi olarak yerimizi alacağız. Dört mevsimi ayrı güzel Belen’imizin tüm güzellikleri bilinsin, görmeyen bilmeyen kalmasın diye Hatay Günlerini en iyi şekilde değerlendireceğiz. Bu anlamda Medeniyetlerin buluştuğu eşsiz ilimiz Hatay’ın zengin kültürünü, lezzetlerini ve tüm değerlerinin en iyi şekilde tanıtılması için de hazırlıklarımızı tamamladık. 26 – 30 Eylül tarihlerinde İstanbul Maltepe’deki Hatay Günlerine ülkemizin dört bir yanından vatandaşlarımızı bekliyoruz ” dedi.

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.