KIRIKHAN BELEDİYESİ, İSTANBUL’DA HATAY GÜNLERİNE HAZIR

Published on:  /   Yorum yapılmamış

Kırıkhan Belediyesi 26-30 Eylül 2018 tarihlerinde İstanbul Maltepe Sahil Etkinlik Alanında düzenlenecek olan Geleneksel 8.Hatay Günleri Fuarına hazırlıklarını tamamladı.

Hatay Valiliği, Hatiab, Hatayder ve İstanbul Büyükşehir Belediyesinin organizesi ve Hatay İlçe Belediyelerinin destek ve katılımlarıyla 26-30 Eylül 2018 tarihleri arasında İstanbul-Maltepe Etkinlik alanında bu yıl 8.cisi düzenlenecek olan Hatay Günleri fuarında Barış, Hoşgörü ve Kardeşlik şehri Hatay’ın tarihi, kültürel zenginlikleri ve eşsiz mutfak lezzetleri hemşerilerimizle buluşuyor.

İstanbul’daki Hatay Günleri Fuarında; Hatay‘ı, kültürümüzü, kardeşlik ve hoşgörü ortamımızı, tarihimizi, medeniyetimizi, yerel yönetimlerimizi, üniversitemizi, sivil toplum kuruluşlarımızı, yöresel ürünlerimizi, binlerce yıllık geçmişi bulunan mutfağımızı kısaca sahip olduğumuz tüm değerlerimizi Türkiye ‘ye tanıtılarak, Ulusal Arenaya taşınması hedefleniyor.

Kırıkhan Belediye Başkanı Ayhan YAVUZ yaptığı açıklamada; “İstanbul-Hatay Günlerinde ilçemizi sosyo-ekonomik yönüyle, kültürel etkinlikleriyle, Pamuk, Kavun, Nar, Kömbe ve Hurma gibi yöresel ürünleriyle, tarihi yerlerimizden İslam dininin inanç önderlerinden Bayezıd-i Bistami Hazretleriyle ve ilçemize yaptığımız yerel hizmetlerle tanıtacağız. Fuar için tüm hazırlıklarımızı tamamladık. Tüm İstanbul’luları ve İstanbul’da yaşayan hemşerilerimizi Kırıkhan standımıza bekliyoruz“ dedi.

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.