“CUMHURİYET YÜZ YILLIK TARİHİNDE 2 KEZ KAZANDI: 1’İ HATAY, 2.’Sİ KIBRIS”

Published on:  /   Yorum yapılmamış

Hatay’a geldiğinde hangi sözleri vereceği merakla beklenen CHP’nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce Hatay’da halka “Allahın izni, milletin isteğiyle cumhurbaşkanı olduğumda ilk bir hafta başlayıp yüz gün ne yapacağımı ilk kez Hatay’da açıklıyorum” diye başladığı konuşmasında “O beğenmedikleri cumhuriyet, 90-100 yıllık tarihinde 2 kez kazandı. Biri Hatay, diğeri Kıbrıs.” Dedi.

“Atatürk’ün bir Hatay şehidi” olduğu vurgusunu yapan Muharrem İnce, Cumhurbaşkanı Adayı Tayyip Erdoğan’a atıfta bulunarak “Atatürk, rahatsızlığına rağmen 1938’in Mayıs ayında rahatsızlığına rağmen Adana ve Mersin gezileri yaptı. Yabancı kuvvetlere gözdağı verdi. Ben buradayım dedi. Atatürk, Hatay için Adana’ya ve Mersin’e geldi. “Yerliyim milliyim” dedi. Türkiye ilk kez toprak kaybetti. Rahmetli Süleyman Şah sağlığında bile o kadar seyahat etmedi.” Diye Hataylılara seslendi.

“SARAY GENÇLERE BİLİM BAHÇESİ OLACAK”

2002’den sonra bir şeyler değişmeye başladı. Önce seçilir seçilmez ben milletvekili lojmanlarında oturmam. Keçiören’de milletle birlikte oturacağım. İnsanlar ne güzel dedi. Sonra Keçiören onu kesmedi, Çankaya ona yetmedi. 1157 odalı saray yaptırdı. Yetmedi 5 tane de İstanbul’da yaptırdı. 300 odalı yazlık saray yaptırdı. O artık 2002’deki Erdoğan değil. Önce saraya çıktı sonra dava arkadaşlarını sattı. Beraber yola çıktığı kimse kalmadı. İkinci kısmında onları sattı.

ÇATILAR DOLUYSA KAZANDIN DEMEKTİR

Deneyimli bir siyasetçi diyor ki, meydan doluysa sevinebilirsin. Balkonlar doluysa iş iyi demektir. Çatılar doluysa kazandın demektir. Arkadaşlar o apartman çökmesin aman dikkat edin.

Erdoğan kazanırsa dünyadaki yalnızlığımız devam edecek. Dolar ve faiz yükselecek. İnce kazanırsa umutlarımız tazelenecek.

“YAPACAKLARIMI İLK KEZ HATAY‘DA AÇIKLIYORUM”

Allahın izni, milletin isteğiyle cumhurbaşkanı olduğumda ilk bir hafta başlayıp yüz gün ne yapacağımı ilk kez Hatay ‘da açıklıyorum.

OHAL’i kaldıracağım. Merkez Bankası özerk bir yapıya kavuşacak.

MB başkanını parti genel merkezine çağırmayacağım.

Bakanlar Kurulu toplumun tüm kesimlerini kapsayacak şekilde yapacağım.

Terörle mücadele: PKK, FETÖ, IŞİD gibi terör örgütleriyle amansız mücadele edilecek.

Erdoğan 2002’de iktidara geldiğinde Türkiye dünya kupasında üçüncüydü. Biz şimdi katılamıyoruz bile. Niye? Spor siyasallaştı. Kulüp seçimlerine, federasyona müdahale ediyor. Passolig’i hemen kaldıracağım.

“TÜRKİYE CUMHURİYETİ, ERDOĞAN’DAN DAHA BÜYÜKTÜR”

Türkiye’nin Şam Büyükelçisi’ni hemen atayacağım. 2002’ye kadar Türkiye Cumhuriyeti 13 anlaşma imzalanmış. Erdoğan döneminde 49 anlaşma imzalamış. Dostum Esad, boğazda tur, Fenerbahçe Halep’te maç yapacak. Ne oldu? Kişisel kapris. Türkiye Cumhuriyeti Erdoğan’dan daha büyüktür. Kusura bakmasın.

“O ZAMAN HUKUK FAKÜLTELERİNİ DE KAPAT”

Sizlere namus, şeref sözü; hiçbirinizin telefonu dinlenmeyecek. KHK ile işten atılan kardeşlerim hakkınızda dava açılmışsa sonunu bekleyeceğiz. Ama KHK ile işten atılmışsan ve dava açılmamışsa hemen işe döneceksin. Kapatılan askeri lise ve kurumları hemen açacağım. Askeriyede FETÖ’cü var diye askeri liseleri kapatıyorsun. Hakimlerin üçte biri FETÖ’cü. O zaman hukuk fakültelerini de kapat.

“ÜNİVERSİTELERİ BİRLEŞTİRECEĞİM”

100 gün içinde Erdoğan’ın böldüğü bütün üniversiteleri birleştireceğim. 100 gün içinde hiçbir okula zorunlu bağış alınmayacak. En değerli varlığımız evlatlarımızı öğretmenlere teslim ediyoruz. Her öğretmene 24 Kasım’da ikramiye vereceğiz. Mülakatı kaldıracağız.

Erdoğan artık adalet, kalkınma demiyor. Kıraathane diyor. Arkadaşım aradı dedi ki, Yalova Seyahat bile kek, çay veriyor.

“YARDIMI KESECEK DİYORLAR”

‘İnce kazanırsa yardımları kesecek’ diyorlar. Doğum, gebelik, şartlı eğitim, muhtaç asker ailelerine yardım, engelli bakımı, fakir muhtaç yardımı gibi yardımlar asla kesilmeyecek. Enflasyon oranını da artıracağız. Bu yardımlar her yıl enflasyon oranında artacak.

“KOYUN BİR BİNALİ YILDIRIM KASEDİ”

Bu kampanyanın en neşeli adamı Binali Yıldırım. Bayılıyorum. Canım sıkıldığı zaman koyun bir Binali Yıldırım kasedi diyorum ve eğleniyorum. Kendi kendini yok eden bir adam. Tarihimizde ikinci adamlar çok önemlidir. Bilge Kağan’ın veziri Tonyukuk, Alpaslan’ın veziri Nizamülmülk. Bizim tarihimizde Atatürk var. Hemen yanında İsmet İnönü var. Şimdi birinci adamın diploması yok.”

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.