“CHP Referandumda Kuvay-i Milliye Ruhuyla hareket edecek”

Published on:  /   Yorum yapılmamış

Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha, CHP Parti Okulu tarafından Arsuz’da düzenlenen ‘Tek Adam Rejimi ve Sandık Güvenliği’ eğitimine yaptığı konuşmayla damga vurdu. Parti eğitmenleri Mustafa Gökpınar ve Mehmet Ay’ın 16 Nisan’da yapılacak olan Anayasa değişikliği referandumunda seçmeni en doğru şekilde bilgilendirmek ve değişikliğin beraberinde getireceği sakıncaları seçmene doğru anlatmak amacıyla verdiği eğitimde Başkan Nazım Culha, “Yetkinin tek bir kişiye teslim edilmesine karşıyız. Bu kişi Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu olsa, ona da karşıyız” dedi.

Türkiye Cumhuriyeti kazanımlarının devamı için Kuvay-i Milli ruhuyla hareket ederek, sandıktan ‘Hayır’ sonucunu çıkarana kadar mücadele edeceklerini söyleyen Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha, “Genel Merkezimiz, milletvekillerimiz, il ve ilçe örgütlerimize kadar tüm birimlerimizle ayaktayız ve çalışıyoruz. Geçtiğimiz hafta SODEM’in bölgesel belediye başkanları toplantı için Adana’daydım. Gündem farklı olmasına rağmen, referandumu da değerlendirmeden geçemedik. Genel merkezimiz bu konuda çok ciddi hassasiyet gösteriyor. Çok ince eleyip, sıkı dokuyor. Biz, neden hayır dememiz gerektiğini kendimize anlatmayacağız, evet oyu vermeyi düşünen ve evet bloğu içinde olan insanlara anlatacağız.  Burada MHP’nin duruşu da çok önemli. Ağırlıklı bir bölüm hayır diyor.  Bu sayıyı ne kadar çok arttırırsak, Başarı sandığa o kadar çok yansıyacak. Anket sonuçları ‘hayır’ seçeneğini önde gösteriyor. Bu sonuçların doğru olduğuna inanıyorum. Bunu yeni anayasayı yani rejim değişikliğini sandığa götürenlerin davranış biçimlerinden, tavırlarından anlıyoruz. Çünkü rahat değiller, bazı noktalarda saldırgan davranıyorlar. Gelinen noktada saldırganlıklarından da geri adım atıyorlar. “Hayır diyenler fetocüdür. PKK’lıdır” söylemleri de prim yapmadı. Kısacası o blokta bir şaşkınlık var. Ak Parti, 15 yıllık siyasi süreçteki tüm seçimlerde organizeydi, ilk defa referandumda stratejileri tutmadı. Bizler hep birlikte ‘Hayır’ potansiyelini sandıktan çıkacak sonuca kadar taşımaya kararlıyız. Misakı milli sınarlarını korumak için, Kuvay-i milli ruhuyla hareket edeceğiz. Bizler, demokratik parlamenter sistemin devamından yanayız. Cumhuriyet kazanımlarının devamından yanayız, laik ve hukuk üstünlüğünü sağlayan rejimden yanayız. Türkiye Cumhuriyeti kazanımlarının devamı için sandıktan hayırı çıkartacağız.  Bizler, tek adam rejimine karşıyız, güçler ayrılığının yok edilmesine karşıyız. Gücün ve tüm bu kuvvetlerin tek bir kişide kalmasına karşıyız. Bu kişi Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu da olsa, ona da karşı çıkarız” şeklinde konuştu.

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.