Gazeteci Süslü “K.İskenderunspor için Konya modeli seçilmelidir…”

Published on:  /   Yorum yapılmamış

Gazeteci Doğan Süslü ’den, Körfez İskenderunspor için Konya modeli önerisi geldi. Gazeteci Süslü konuyla ilgili “Konyaspor son yıllarda sponsorluk anlaşmasıyla Süper Lig’de tutunduğu gibi beraberinde de önemli başarılar da elde ediyor. Bilindiği üzere bu sezon, Konyaspor,  Torku Konyaspor adıyla Süper Ligi 3. Sırada tamamlayarak UEFA Avrupa Ligi gruplarına direk katılma hakkı elde etti. Üç yıl önce Torku (Konya Şeker Sanayi A.Ş.) ile üç yıllık sponsorluk anlaşması imzalayan Konyaspor, bu kez Nisan 2016’da önümüzdeki üç yıl için yine Konya’daki Atiker Şirketler Grubu ile sponsorluk anlaşmasını imza altına aldı. Böylelikle Konyaspor üçer yıllık periyotlarda kulübün tüm giderlerini bir kalemde karşılamış oluyor ve finansal sıkıntılarla mücadele etmekten kurtulup sadece başarıya ve çok daha iyi bir kadro kurmaya odaklanıyor. Üçer yıllık sponsorluk anlaşmasıyla Konya’dan para kazanan sanayiciler, Konya ile özleşmiş firmalar hem Konya iline katkı sağlamış hem de sosyal sorumluluk projesi sayılabilecek böylesi bir projeye katılmış oluyorlar. İlaveten, sırayla büyük bir camiayı temsilin onurunu yaşıyorlar. Konyaspor Başkanı Ahmet Şan her fırsatta “Birlikte Konya’yız” diyor. Biz İskenderun yaşayanları da, benzeri bir ifadeyi yani “Birlikte İskenderun’uz” cümlesini kullanabiliriz. K. İskenderunspor Kulübü, üçer yıllık, sıralı sponsorluk sözleşmeleriyle Konya modeliyle başarıya yelken açabilir hatta önce 1. Lig ardından da Süper Lig’e adım atabilir. Sponsorluk sözleşmesi için kısa sürede kulübün hukuki alt yapısı hazır hale getirilebilir” şeklinde konuştu.

Model, güncel bir İskenderunspor’a da uygulanabilir

Doğan Süslü sözlerinin devamında ise “Aslında Konya modeli sadece Körfez İskenderunspor’la sınırlı olmamalı. Bir çatı altında toplanacak güncel bir İskenderunspor ile de Konya modeli hayata geçirilebilir.  ‘Ben’ yerine ‘Biz’ diyebilen Konya yaşayanları, bu işi başardığına göre bizler de başarabiliriz. İskenderun’un ileri gelenleri, spor kamuoyu, işaret ettiğim Konya modeli üzerinde düşünmeli ve fikirleriyle anılan modele katkı vermelidirler. Üç yılda bir sırayla yapılacak sponsorluk olayına sanayicilerimizin de sıcak bakacağına inanıyorum. İskenderun’daki mevcut futbol kulüplerimizi eski sistem ve yöntemlerle yönetmeye devam edersek, bizler el birliğiyle daha büyük başarısızlıklara ve olumsuzluklara davetiye çıkarmış oluruz” diye konuştu.

 

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.