TGC’nin Ödülü İskenderunlu Gazeteci Serpil Korkmaz’a

Published on:  /   Yorum yapılmamış

TGC Yerel Medya ödül töreni İskenderun’da düzenlendi. Haber dalında birincilik ödülünü İskenderunlu gazeteci Serpil Korkmaz aldı.

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti’nin (TGC) Konrad Adenauer Stiftung (KAS) ile birlikte düzenlediği 70’inci yerel medya semineri İskenderun’da yapıldı. Anemon Otel’de düzenlenen seminere; Kahramanmaraş, Hatay, İskenderun ile Kilis çevre il ve ilçelerden çok sayıda gazeteci katıldı.
Seminere katılan basın mensuplarına Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Turgay Olcayto ve Konrad-Adenauer-Stiftung Derneği Türkiye Temsilcisi (KAS) Dr. Colin Dürkop tarafından sertifikaları verildi. Sertifika töreni sonrası ödül törenine geçildi.

Ödül töreni öncesi konuşma yapan Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Turgay Olcayto, “Bu yıl İskenderun’da ilk defa yeni bir uygulama başlattık. Bundan böyle yerel basında jüriden en çok puan alan arkadaş hangi ildense ödül törenini o ilde gerçekleştireceğiz. Bu uygulama ilk kez İskenderun’da yapılıyor ve birincilik ödülünü kazanan İskenderunlu Gazeteci Serpil Korkmaz kardeşimize teşekkür ediyorum” dedi.

Ardından söz alan KAS Derneği Türkiye Temsilcisi (KAS) Dr. Colin Dürkop, “2014 yerel basın ödülü töreninde aynı çatı altında olmaktan dolayı onur duyuyorum. Her sene olduğu gibi bu sene de Türkiye Gazeteciler Cemiyeti ile birlikte 16. yerel gazetecilik ödülleri fotoğraf, sayfa düzeni ve haber dalında gerçekleştirilecektir.

Ödülleri kazanan arkadaşlarımızın çalışmalarını da sizlerle paylaşacağız. Yarışmaya katılan tüm gazeteci arkadaşlarımıza
Yapılan konuşmaların ardından 2013 Yerel Gazetecilik Ödülleri sahiplerini buldu. İskenderun Belediye Meclis Üyesi Mehmet Dönmez, yarışmada birinci olan İskenderunlu gazeteci Serpil Korkmaz’a plaket takdim etti.

“Savaş Önce kadınları ve Çocukları Vuruyor”  başlıklı haberiyle birincilik ödülünü kazanan Serpil Korkmaz yaptığı konuşmada Suriye’de yaşanan iç savaşta ölen kadın ve çocukları anlatan haberinin birincilik ödülü getirmesinden dolayı mutlu olduğunu söyledi. Korkmaz, mesleki yaşantısının yanında kadın hakları için mücadele içerisinde olduğunun altını çizerek aldığı ödülü tüm kadınlar adına aldığını söyledi.

Moderatörlüğünü TGC Hatay Temsilcisi Mithat Kalaycıoğlu’nun yapacağı ilk oturumda; TGC önceki Başkanı, Cumhuriyet Vakfı Başkanı ve Cumhuriyet Gazetesi Yazarı Orhan Erinç “Medyanın Halleri”, TGC Genel Sekreteri Sibel Güneş “Gazetecilik Etik İlkeleri”; TGC Genel Sekreter Yardımcısı ve Bilgi Üniversitesi Öğretim Görevlisi Niyazi Dalyancı, “Haber Yazım Kuralları”, TGC Yönetim Kurulu Üyesi-CNNTÜRK muhabiri Göksel Göksu, “Medyada Kadın Olmak” başlıklı konular hakkında katılımcılara bilgi verdi.

Gazeteciik mesleğini hatırı sayılılır isimlerinin konuşmcı olarak katıldığı Eğitim Seminerinin ardından 2013 Yerel Gazetecilik Ödülleri sahiplerine verildi.

Ödül töreni, TGC Başkanı Turgay Olcayto ve KAS Derneği Türkiye Temsilcisi (KAS) Dr. Colin Dürkop’un açılış konuşmalarıyla başladı. Törende; haber dalında Serpil Korkmaz’a, sayfa düzeni dalında Tuncay Şükür’e, haber dalı mansiyonu Osman Doğan’a, sayfa düzeni mansiyonu İbrahim Başçı’ya, fotoğraf mansiyonu Tolga Sağlam’a verildi.

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.