Başkan Fatih Tosyalı Hatay Günleri programına katıldı

Published on:  /   Yorum yapılmamış

Bu yıl İstanbul Yenikapı’da Etkinlik Alanında, İstanbul Hatay Dernekler Federasyonu tarafından düzenlenen “10. İstanbul´da Hatay Günleri” etkinlikleri düzenlenen açılış töreni ile ziyaretçilere açıldı. 

Düzenlenen tanıtım günlerine katılan Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, Hatay´ın ve İskenderun´un pek çok medeniyetin beşiği olduğunu, bölgenin tanıtımına katkı sunmak anlamında çaba sarf ettiklerini söyledi.

Medeniyetler Şehri Hatay
Başkan Fatih Tosyalı, medeniyetlerin beşiği olarak bilinen Hatay´ın, anlatılmakla tarif edilemeyeceğini, ziyaret edilerek, eşsiz coğrafyanın her yönüyle teneffüs edilmesi gerektiğini ifade ederek, bu tür etkinliklerin bölgemizin tanıtımına önemli katkılar sunduğunu ifade ederek, İstanbulluları Hatay’a davet etti.

Hatay -İskenderun Barış Ve Huzur Şehridir

Hatay’daki kardeşliğin tüm Dünyaya örnek olduğunu ifade eden Başkan Tosyalı,” Hatay’da ki en zor şartlarda dahi birbirini sevme, birbirini anlama kültürünü İstanbullularla tanıştırmaya geldik. Hatay’da bütün dinlere mensup insanlar huzur ve barış içerisinde yaşamaktadır ve yaşamaya da devam edecektir. İnşallah bizlerde Hatay’ın güzel İskenderun’umuzun barışına, hoşgörüsüne, sevgisine ve muhabbetine katkı sunmaya birlikte devam edeceğiz” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.