HAMBOLAT’TAN CİNDERES’E MORAL ZİYARETİ

Published on:  /   Yorum yapılmamış

Hatay İl Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Hambolat, Cilvegözü sınır kapısında Suriye İdlip harekat bölgesine sağlık hizmeti desteği amacıyla kurulan Acil UMKE İlkyardım çadırı ve Suriye’nin Afrin İlçesine bağlı Cinderes beldesinde, halkın sağlık ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla faaliyet gösteren  Seyyar Askeri Hastaneye ziyaret düzenledi. Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. Mehmet ÖZDOĞAN, İl Sağlık Müdürü’ne eşlik etti.

İlk ziyaretini Cilvegözü Sınır kapısında konuşlanan Acil UMKE Seyyar Çadırına gerçekleştiren Sayın HAMBOLAT; kendisini karşılayan sağlık personelleri ile, bir süre sohbet edip istişarelerde bulundu. Beraberindeki heyet ile alanda görev yürüten sağlık personellerine, yürüttükleri hizmetlerden dolayı teşekkür edip, başarılar diledikten sonra Cinderes bölgesine hareket etti.

Cinderes bölgesinde, bölge halkının sağlık ihtiyacına cevap niteliğinde Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından kurulan tam donanımlı Cinderes Seyyar Askeri Hastanesi’ne  giderek istişare ve temaslarda bulunan Hatay İl Sağlık Müdürü Sayın Dr. Mustafa HAMBOLAT, hastane koordinasyonunda ve hizmetlerinde görevli olan yetkililer ve personellerle bir araya gelerek yürütülen sınır ötesi sağlık hizmetleri hakkında bir süre sohbet gerçekleştirdikten sonra bölgeden ayrıldı.

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.