BAŞKAN ÖNTÜRK GADİR-İ HUM BAYRAMINI KUTLADI

Published on:  /   Yorum yapılmamış

BAŞKAN ÖNTÜRK GADİR-İ HUM BAYRAMINI KUTLADI

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Öntürk, Gadir-i Hum Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.

 

Başkan Öntürk, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Milletler, zorluklar karşısında birlik ve beraberliğini muhafaza edebildiği sürece tarih sahnesinde var olmaya devam eder. Binlerce yıldır önemli medeniyetlerin beşiği olan Anadolu topraklarında vatandaşlarımız, bu sayede hala huzur içinde yaşamayı başarmaktadır.

Anadolu coğrafyasının adeta özeti olan kadim şehrimiz, farklı kültürlerin, farklı inanışların bir arada huzur ve barış içerisinde yaşadığı dünyanın önemli hoşgörü merkezlerinden birisidir. Herkesin karşılıklı sevgi, saygı ve hoşgörülü bir ortamda yaşadığı şehrimizde bayram sevincini yüzyıllardır ortak sevincimiz olarak görüyor, birlik ve beraberlik içinde kutluyoruz. İlimizin sahip olduğu bu eşsiz değer tüm dünyaya örnek olacak niteliktedir.

 

Şehrimizdeki bu atmosferin yaşatılması ve gelecek kuşaklara aktarılması hepimizin ortak sorumluluğundadır. Her zaman olduğu gibi tüm Hataylı hemşehrilerimizin aralarındaki bu güçlü bağın yaşatılması ve daha da güçlendirilerek gelecek kuşaklara aktarılması hususunda elbirliği yapacaklarına yürekten inanıyorum.

Bu düşüncelerle; şehrimizdeki saygı, sevgi ve kardeşliğin tüm dünyaya örnek olmasını temenni ediyor, Hazreti Muhammed (sav)’in Veda Haccı dönüşünde Ehl-i Beyt’inden Hazreti Ali’yi(K.V.) taltif ettiği gün olarak kutlanan “Gadir-i Hum Bayramı”nı yürekten tebrik ediyor, mutluluk ve huzur dolu nice bayram günleri diliyorum.”

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.