YOLBULAN METAL’DE GREV KARARI

Published on:  /   Yorum yapılmamış

ÖZÇELİK İŞ SENDİKASI ve YOLBULAN METAL fabrikası arasında bir süredir devam eden 4. Dönem Toplu İş Sözleşmesi görüşmelerinde anlaşmaya varılamaması nedeniyle, sendika grev uygulama kararı aldı.

İskenderun Şube Başkanı Mehmet Güngör yaptığı açıklamada 5 aydır işverenle yapılan görüşmelerde anlaşmaya varılamadığı için grev uygulama kararı aldıklarını belirtti. Güngör, “Umarım greve çıkmadan işverenle bir uzlaşma sağlarız. Aksi takdirde, aldığımız grev kararını 20 Haziran 2024 tarihinde uygulayacağız.” dedi.

 

Güngör, “Hayat pahalılığı ortadayken, depremin açtığı maddi ve manevi yaralarımız hala tazeyken, kimse bizden verilene razı olmamızı beklemesin. Burada derdimiz bağcıyı dövmek değil, üzüm yemektir. Biz sadece hakkımız olanı, emeğimizin ve alınterimizin karşılığını istiyoruz.” diyerek işverene çağrıda bulundu.

Güngör, “Günümüzdeki geçim koşullarını, hayat pahalılığını, her geçen gün artan enflasyon oranlarını ve işyerimizin mevcut durumunu göz önünde bulundurarak, işverenden makul bir ücret artışı talep ettik” dedi. Üretimin en temel unsuru olan emekçilerin taleplerinin ve beklentilerinin görmezden gelinmemesi gerektiğini vurguladı.

Son olarak Güngör, yaşanan sıkıntıları hep birlikte aşacaklarını sözlerine ekledi.

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.