Ak Parti Genel Başkan yardımcısı ve Genel Merkez Yerel yönetimler başkanı YILMAZ: Şimdi nezaket ve kucaklaşma vakti

Published on:  /   Yorum yapılmamış

Ak Parti Genel Başkan yardımcısı ve Genel Merkez Yerel yönetimler başkanı Yusuf Ziya YILMAZ ve İl Yerel yönetimler Koordinatörü Mahmut KAÇAR, İL Başkanı, Milletvekilleri, HBB Başkanı, İlçe Belediye Başkanları, Meclis Üyeleri ve Teşkilatın Katılımı ile Yerel Yönetimler Basın Toplantısı Antakya’da düzenlendi.

AK Parti’li Yılmaz: Şimdi nezaket dönemindeyiz, kucaklaşacağız

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Yusuf Ziya Yılmaz, Hatay ziyaretinde “Seçim dönemindeki rekabet dönemi bitti. Şimdi nezaket dönemindeyiz, kucaklaşacağız” dedi.

Seçim sonuçlarını değerlendirmek ve Hatay’da devam eden çalışmaları incelemek üzere İl Başkanlığı’nda basın toplantısı düzenleyen Yılmaz, konuşmasına 6 Şubat depremlerinde yaşamını yitirenlere rahmet yakınlalrına başsağlığı dileyerek “Olanda tabii bir vesile vardır. Rabbim öyle uygun gördü. Onun ilahi kararı sonucunda oluşmuş olan olaylardır. Bizler muhakkak ondan sonra o alacağımız derslerle Hatay’ımızda yeni yapılacak hizmetlerimizi, Hatay’ımızın gecikmiş veya ihmal edilmiş veya yapılırken hatalar yapılmış bütün yapı stokuyla ilgili konuların yeniden inşa edilmesi sürecinde geçmişten ders alacak şekilde bir süreci işlettiğimizi görüyorsunuz. Burada Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanımız Mehmet Özhaseki Bey’e hakikaten gayretlerinden ötürü teşekkür etmek istiyorum. Tabii Cumhurbaşkanımızın delaletiyle, onun talimatıyla başlatılan süreçte bu senenin sonunda hepiniz bildiği gibi 11 ili kapsayan deprem illerimizde 200 bine yakın konut, 6 Şubat’tan bu yana o günün hemen ertesi günü başlayan planlamalarla 2024’ün sonunda Allah’ın izniyle insanlarımızın hizmetine sunulacak” diye konuştu.

Yılmaz konuşmasının devamında ise şunları söyledi:

“Seçim dönemindeki rekabet dönemi bitti. Şimdi nezaket dönemindeyiz, kucaklaşacağız. Önümüzdeki süreçte mutlaka ve mutlaka çok kısa sürede böyle parmakla gösterilecek hizmetleri Allah’ın izniyle hep beraber yapacağız. Ben Yerel Yönetimler Başkanınız olarak, değerli Büyükşehir Belediye Başkanıma, İl Başkanıma ve ilçe belediye başkanlarımıza, milletvekillerimize buradan söz veriyorum; kapım her zaman açık. Ne olur anında ‘Başkanım bir gelsen de şunu yerinde bir konuşsak’ dediğiniz ne varsa bir anda atlarız uçağa, anında geliriz. Değerli Cumhurbaşkanımız bizi hep böyle tembihliyor, ‘Aman bugün yapılacak şeyi yarına bırakmayın’ diyerek. Biz bir şeyleri yapmayı planladığımızı söylediğimizde hemen gözünüzün içine bakarak, hatta biraz da o liderlik vasfıyla elini şöyle açarak ‘Bir dakika, bir dakika, ne zaman yapıyorsunuz bırak da ne zaman bitiriyorsun bana onu söyle’ der. O kadar sonuç odaklı, o kadar hizmete endeksli bir ruh hali olamaz. O bakımdan biz onun öğrencileri ve onun ekibi olarak sizin hizmetinizdeyiz.”

 

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.