Mozaik Kadın Derneği Belediye hizmetlerinde kadına öncelik istedi… Duduoğlu: “Kadınlara yönelik toplumsal ve ekonomik projelerimiz hazır”

Published on:  /   Yorum yapılmamış

Cumhuriyet Halk Partisi İskenderun Belediye Başkan Adayı Mehmet Dudoğlu,  İskenderun Mozaik Kadın Derneğini ziyaret ederek projelerini anlattı ve CHP’ye destek istedi.

CHP İskenderun Belediye Başkan Adayı Mehmet Duduoğlu’nun beraberinde CHP Hatay Milletvekili Nermin Yıldırım Kara, İlçe Yönetimi ve Meclis Üyesi Adaylarının da hazır bulunduğu ziyarette İskenderun Mozaik Kadın Derneği yönetimi Duduoğlu’nun Belediye Başkanlığına geldiğinde kadınlara yönelik pozitif ayrımcılık yapmasını istedi ve İskenderun Mozaik Kadın Derneği olarak taleplerini sıraladılar.

 

CHP İskenderun Belediye Başkan Adayı Mehmet Duduoğlu, “Burada sizlerle bir araya gelmekten büyük mutluluk duyuyorum. Şehrimizin ve ülkemizin geleceği için sizin görüşleriniz, önerileriniz ve desteğiniz çok değerli. Eğer belediye başkanı bu kenti katılımcı belediyecilik anlayışı ile yöneteceğiz. Kadınların toplumsal ve ekonomik hayatta daha güçlü olmaları için Projelerimiz hazır, projelerimizi birlikte yaşama geçireceğiz” dedi.

Mozaik Kadın Derneği yöneticileri, belediye bütçelerinin toplumsal cinsiyete duyarlı olarak hazırlanması ve şeffaf yönetim isteyerek taleplerini sıraladılar.

Belediyelerde Kadın Hizmetleri Birimleri kurulmasını ve alanında uzman kişilerin istihdam edilmesi, Yerel eşitlik izleme platformları ve kadın dayanışma merkezleri kurulması, Belediye bünyesinde kadın meclislerinin şeffaf ve katılımcı şekilde kurulmasını ve faaliyet göstermesini, öncelikli olarak yoksul mahallelerde mahalle kreşleri, yaşlı ve hasta bakım merkezleri, kadın sığınma evleri kurulmasını, konteynır kentlerde yaşayan kadınlara ve çocuklara yönelik sanatsal, kültürel, sosyal ve sportif tesislerin kurulmasını, kadın sorunlarının çözümüne ilişkin kadın örgütleri ile İskenderun Belediyesinin iş birliğinde projelerin yaşama geçirilmesini talep eden Mozaik Kadın Derneği yöneticileri, kadın istihdamını teşvik etmek üzere, kentin ekonomik yapısına uygun düzeyde mesleki kurslar düzenlenmesini istediler. Mozaik Kadın Derneği, buluşması samimi bir ortamda gerçekleşti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.