ASKON Hatay’da Teşkilatlanıyor…

Published on:  /   Yorum yapılmamış

1998 yılında Anadolu topraklarının birikiminden aldığı güç ve medeniyetimizin temsil ettiği adalet ilkesiyle, “haklı zenginlikler” üretmek için kurulan Anadolu Aslanları İş Adamları Derneği ASKON Hatay Kurucu İl Temsilciliğine İSKEN GRUP Yönetim Kurulu Başkanı Halit Tunç getirildi.

ASKON Sakarya Şubesi 3. Genel Kurulu sonrası düzenlenen etkinlikte Hatay Kurucu İl Temsilciliği beratını Sanayi ve Teknoloji önceki Bakanı, Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyon Başkanı Mustafa Varank ve ASKON Gelen Başkanı Orhan Aydın’dan alan Halit Tunç, “üyelerimizin ve ülkemizin rekabet gücünü arttırmak, haksızlıkların giderilmesi için mücadele vermek ve iktisadi hayatın “ahlaki” temelde şekillenmesine katkıda bulunmayı misyon olarak belirleyen ASKON ailesi olarak 6 Şubat 2023’te derin yara alan Hatay ilimizde içtimai ve iktisadi hayatın eski günlerinden daha iyi bir pozisyona gelmesi için ilgili tüm kurumlarla el birliği yaparak Hatay’ımızın yeniden ayağa kalkmasına katkıda bulunmayı hedefliyoruz” dedi.

6 Şubat depreminde derin yaralar alan Hatay’da, ASKON genel merkez ile yaptıkları istişareler sonrası teşkilatlanmayı kararlaştırdıklarını belirten Başkan Halit Tunç; “ASKON ailesi olarak medeniyetler şehri Hatay’da teşkilatlanmamızı hızlıca tamamlayarak üyelerimizin kurumsal altyapılarını güçlendirmeyi, üyelerimiz arasındaki sosyal, ticari ve milli şuuru geliştirmeyi, aynı misyonu paylaşan ulusal ve uluslararası kuruluş ve müteşebbislerle sağlıklı ilişkiler kurmayı, iş çevrelerinin yararlanmasını sağlayacak platform ve fırsatlar oluşturmayı, iş birliği alanları ve projeler üretmeyi planladık. Teşkilatlanmamızı tamamlar tamamlamaz genel merkezin oluruyla şubeleşerek ASKON Hatay ailesini genişletip Hatay’ın içtimai ve iktisadi hayatına daha büyük katkılar sunmayı hedefliyoruz” şeklinde konuştu.

Hatay’ı yeniden ayağa kaldırmak ve iktisadi hayatı daha da ilerilere taşımak için Hatay’da teşkilatlanmaya olur veren ASKON Genel Başkanı Orhan Aydın, Teşkilatlanma Başkanı Genel Başkan Yardımcısı Volkan Kahraman, Bölge Başkanı Arif Karakaya ve Genç Askon Genel Başkanı Abdullah Uçan’a teşekkür eden Başkan Tunç, “Ülkemizin ve dünyanın, adalet temelinde yeniden şekillendirilmesi için, ticarette ahlak ilkelerini gözeten, haklı zenginlikler üretmeye çalışan iş insanlarının bir araya geldiği sivil toplum kuruluşuyuz. Hatay’da faaliyet gösteren iş insanları ve müteşebbisleri Hatay’ımızı hep birlikte ayağa kaldırmak için el ele vermeye davet ediyorum” dedi.

ASKON (Anadolu Aslanları İş Adamları Derneği )

Merkezi İstanbul’da bulunan ASKON 1998 yılında kuruldu. Türkiye çapında 13 binden fazla kurumsal üyesiyle, toplamda 1 milyonu aşkın istihdamı kapsayan iş gücü ve ülkemize 15 milyar dolarlık ihracat katkı payı bulunan ASKON, bir “yarın inşası” idealiyle yoluna devam ederken yurtiçinde 50’den fazla ilde şube, temsilcilik ve Brüksel, Newyork, Pekin, Cidde, Cakarta gibi Dünya’nın önemli ticaret merkezlerinde ofisleri bulunuyor.

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.