CHP HEYETİNDEN ÖZÇELİK İŞ’E ZİYARET

Published on:  /   Yorum yapılmamış

Cumhuriyet Halk Partisi Miletvekili Nermin Yıldırım Kara ve beraberindeki CHP İskenderun İlçe Yönetimi, HAK-İŞ Konfederasyonu İl Başkanlığı ve Özçelik-İş Sendikası İskenderun Şube Başkanlığını ziyaret ederek fikir alışverişinde bulundular.

Ziyaretten duydukları memnuniyeti ifade eden HAK-İŞ İl Başkanı ve Özçelik-İş Sendikası İskenderun Şube Başkanı Mehmet Güngör, sözlerine geçtiniz hafta vefat eden CHP İlçe Başkanına rahmet dileyerek, taziyelerini ileterek başladı.
Görüşmede çalışma hayatına ilişkin konulara da değinen Şube Başkanı Güngör, asgari ücreti Türkiye adeta geçim ücretine dönüştüğünü, bu nedenle asgari ücret artışı belirlenirken 4 kişilik bir ailenin asgari geçim standartlarının göz önünde bulundurulması gerektiğini, ayrıca asgari ücretin bölgesel ve sektörel olarak belirlenmesinin daha doğru olacağını ifade etti.
Güngör, emekçilerin, ücretlilerinden alınan vergilerin yüzde 10’a sabitlenmesini, metal sektörünün ağır sanayi kapsamına alınmasını, staj ve çıraklık sigortasının sigorta başlangıcında baz alınması gerektiğini söyledi.
CHP Hatay Milletvekili Nermin Yıldırım Kara ise yaptığı konuşmada Özçelik-İş Sendikasının bölgemizde emekçiler için büyük mücadeleler verdiğini vurgulayıp, gerek ücretlerin iyileştirilmesi gerekse sosyal alanda yaptıklarının takdire şayan olduğunu söyleyerek, Şube başkanı Güngör ve yönetimini tebrik etti.

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.