İSTE ek tercihleri de boş geçmedi

Published on:  /   Yorum yapılmamış

İSTE ek tercihleri de boş geçmedi

Açıklanan YKS ek yerleştirme sonuçlarına göre İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Ailesine 277 yeni öğrenci katıldı.

Açıklanan YKS ek yerleştirme sonuçlarına göre İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Ailesine 277 yeni öğrenci katıldı. ÖSYM’nin açıkladığı 2023-YKS Ek Yerleştirme Sonuçları doğrultusunda İSTE’ye 190 ön lisans ve 87 lisans öğrencisi olmak üzere toplam 277 öğrenci daha yerleşti. Açıklanan sonuçlara göre, 2023- 2024 Eğitim Öğretim Yılı itibariyle kuruluşundan bu yana 15.322 öğrencisiyle en yüksek öğrenci sayısına ulaşan İSTE, ek yerleştirme sonuçları ile büyümeye çizgisinin istikrarlı yükselişini sürdürmüş oldu.

İSTE Ailesinin yeni üyelerine hoş geldiniz diyerek iyi dileklerini ifade eden İSTE Rektörü Prof. Dr. Tolga Depci “Bu yıl artan kontenjanlarımıza ve üniversitemizin de içinde olduğu bölgeyi derinden sarsan deprem felaketine rağmen tercih edilen bir üniversite olmak bizler için gurur sebebi. Öğrencilerimiz ve aileleri nezdinde imza attığımız başarıların karşılık buluyor olması mutluluk verici. Aramıza yeni katılan, yolun başında öğrencilerimize hoş geldiniz diyor, eğitim hayatlarında başarılar diliyorum. Her alanda ve hep birlikte gelişmeye ve büyümeye İSTEkli olarak yolumuza devam ediyoruz” dedi.

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.