“Sosyal Politikalarda 7 Bölge 7 İl Projesi” Kapsamında Toplantı Gerçekleştirildi

Published on:  /   Yorum yapılmamış

Hatay Valisi Rahmi Doğan, Cumhurbaşkanlığı Sosyal Politikalar Kurulu Başkan Vekili Prof. Dr. Vedat Işıkhan, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Lütfihak Alpkan katılımıyla “Sosyal Politikalarda 7 Bölge 7 İl Projesi” toplantısı gerçekleştirildi.

29 Kasım 2022 Salı günü “Sosyal Politikalarda 7 Bölge 7 İl Projesi” kapsamında ilimize gelen heyet ilk olarak Hatay Valiliğine bir ziyaret gerçekleştirdi. Valilik makamında gerçekleşen ziyarette misafirleriyle bir süre sohbet eden Vali Doğan, farklı inanışları ve etnik yapıları aynı çatı altında barış ve hoşgörü ile bir arada tutan kadim şehir Hatay’da misafir etmekten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Başkan Vekili Prof. Dr. Işıkhan ise nazik kabulünden ve misafirperverliğinden dolayı Vali Doğan’a teşekkür etti.

Gerçekleşen ziyaretin ardından, Ottoman Palace Otel’de “Sosyal Politikalarda 7 Bölge 7 İl Projesi” toplantısı gerçekleştirildi. Gerçekleşen toplantıya Hatay Valisi Rahmi Doğan, Cumhurbaşkanlığı Sosyal Politikalar Kurulu Başkan Vekili Prof. Dr. Vedat Işıkhan, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Lütfihak Alpkan, Kızılay Genel Müdürü Dr. İbrahim Altan, Kurul Üyesi Dr. Murat Yılmaz, Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Kaya, İskenderun Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tolga Depci, Kurum İl Müdürleri ile STK ve Özel Sektör temsilcilerinin katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını gerçekleştiren ve İlimize dair katılımcılara genel bir bilgilendirme yapan Vali Doğan, “Türkiye’de 7 bölgede 7 ilde düzenlenen bu proje kapsamında bölgemizde Hatay’ın tercih edilmesinden dolayı şükranlarımı sunuyorum. Oldukça verimli bir toplantı olacağını düşünüyor, çalışmanın hem ilimiz hem bölgemiz hem de ülkemiz açısından büyük bir katkı sağlayacağına inanıyorum.” dedi.

Toplantı, Cumhurbaşkanlığı Sosyal Politikalar Kurulu Başkan Vekili Prof. Dr. Vedat Işıkhan’ın, proje hakkında genel bir bilgilendirme yapmasının ardından toplantıya katılan ilgili kurum temsilcilerinin talep ve şikayetlerinin görüşülmesi ve değerlendirilmesinin ardından sona erdi.

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.