KADEM Hatay Temsilciliğinden kadına yönelik şiddete karşı toplumsal farkındalık etkinliği

Published on:  /   Yorum yapılmamış

KADEM Hatay Temsilciliği kadına yönelik şiddete karşı toplumsal farkındalık oluşturmak için” Israrlı Takip “konusunun işlendiği eğitim semineri düzenledi.


KADEM, bu yıl 25 Kasım haftasında kadına yönelik şiddete karşı toplumsal farkındalık oluşturmak için “Israrlı Takip”konusunu işledi.

Bu kapsamda İTSO konferans salonunda İskenderun Kaymakamlığı, İskenderun müftülüğü ,Hatay Barosu ve Sosyal Hizmetler işbirliği ile “Güven toplumunun inşaası için şiddetin anatomisi ve çözüm yolları” konulu eğitim semineri gerçekleştirildi. iskenderun Kaymakamı Murat Sefa Demiryürek Emniyet Müdürü Nevzat Güneş İlçe Müftüsü Osman Şekerci Sosyal hizmetler müdürü Yılmaz Balaman Stk temsilcileri , muhtarlar ve bir çok davetlinin katıldığı seminer büyük ilgi gördü.
KADEM Hatay temsilcisi Selma Tunç yaptığı konuşmada Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM), in 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Uluslararası Mücadele Günü’ kapsamında hazırladığı kampanyada bu kez “Israrlı takip şiddet türüdür ve suçtur” mesajına yer verdiğine dikkat çekti. Selma Tunç konuşmasında
kampanyayı önceki yıllarda olduğu gibi zorunlu yayın kapsamındaki bir kamu spotu ile başlattı. ‘’Israrlı takip bir şiddet türüdür ve suçtur’’ mesajının verildiği kamu spotunda, ısrarlı takibin bu yıl, 5237 sayılı Türk Ceza Kanunu’nda 
suç olarak kabul edildiği hatırlatılıyor ve bu konuda toplumda bir farkındalık yaratmak hedefleniyor” dedi.


KADES’ herkes telefonuna indirmeli

iskenderun Kaymakamı Murat Sefa Demiryürek ise konuşmasında sadece şiddet gören kadınların değil şiddete maruz kalan herkesin KADES uygulamasını kullanması gerektiğine dikkat çekti.
Uygulamanın 112 den çok daha hızlı işlediğine dikkat çeken Demiryürek 3 dakika içerisinde KADES ihbarlarına cevap verildiğini belirterek işin bilimsel boyutunda çalışmalar yapan KADEM’e ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum dedi.

Güven toplumunun inşaası için şiddetin anatomisi ve çözüm yolları konulu eğitim seminerinde sırası ile Adalet Bakanlığı adli destek mağdur hizmetleri müdürü Cebrail Sünbül, Hatay barosu avukatlarından Av Nihal Mercanoğlu ve İskenderun Müftüsü Osman Şekerci seminerde kendi alanları ile ilgili önemli bilgiler aktardılar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.