BAŞKAN SAVAŞ: HADO İLE 12 AY BOYUNCA YOLCU TAŞIMAYI HEDEFLİYORUZ

Published on:  /   Yorum yapılmamış

HADO LİMANI, 2 BİN GROSTONLUK GEMİLERİ AĞIRLAYACAK HALE GELECEK … BAŞKAN SAVAŞ: HADO İLE 12 AY BOYUNCA YOLCU TAŞIMAYI HEDEFLİYORUZ
İSKENDERUN’DA SERBEST BÖLGE OLUSTURMAK İSTİYORUZ …SAVAŞ: HADO İLE 25 BİN KİŞİYİ TAŞIYARAK ULAŞIM DESTEĞİ VERDİK …
KUTLU: “KÂR GÜTMEDEN YAPTIĞI YATIRIM İÇİN LÜTFÜ BAŞKANIMIZA TEŞEKKÜR EDİYORUZ”

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Hatay Deniz Otobüsü (HADO) Limanı’nda düzenlenen istişare toplantısına katılarak HADO’nungelecek planlamalarına iliskin değerlendirmeler yaptı.
Toplantıda CHP Hatay Milletvekili Mehmet Güzelmansur, Arsuz Belediye Başkanı Dr. Asaf Güven, İMEAK İskenderun Deniz Ticaret Odası Başkanı Kemal Kutlu, İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Levent Yılmaz, HADO Genel Müdürü Bülent Ok ve çok sayıda iş insanı hazır bulundu.

Savaş, Büyükşehir Belediyesi tarafından Hatay’a kazandırılan ve geçen dönem KKTC’yeher seferinde yaklaşık 450 yolcu taşıyan feribotlara ek olarak HADO filosuna daha büyük gemiler kazandırmak istediklerini söyledi.

SAVAŞ: VATANDAŞLARIMIZI LÜBNAN VE İSRAİL’E TAŞIMAK İSTİYORUZ
HADO Limanı’nın daha kapsamlı gemilerin yanaşabilmesiiçin uygun hale getirileceğini ve gidilecek ülke sayısının artması için çalışmaların devamettiğini belirten Savaş, HADO’nun uygun fiyatlarla Hataylı vatandaşların hizmetine sunulduğunu ve önemli derecede rağbet gördüğünü kaydetti. Savaş, “ Bu sene 25 bin kişiyi çok uygun şartlarda ve yüklerini Kıbrıs ile Hatay arasında taşıyarak vatandaşlarımıza büyük bir destek verdik. Seferleri sadece sonbahar başlangıcı ve yazın değil bütün yıl 12 ay boyunca yapmak istiyoruz. Çok daha fazla insanı Hatay ile Kıbrıs arasında taşımak istiyoruz bunun dışında Lübnan ve İsrail’e sefer başlatmak için teknik düzenlemeler yapıyoruz” dedi.

“2 BİN GROSTONLUK GEMİLERİN HATAY’A GELMESİ İÇİN DÜZENLEMELER YAPIYORUZ”
HADO seferlerinin haricinde büyük kapasiteli uluslararası gemilerin Hatay’a gelmesi için Bakanlıklar ile görüşme yapılarak düzenlemeler yapılacağının müjdesini veren Savaş, “ 2 bin grostonluk gemileriHatay’a getirmek için yeni teknik düzenlemeleri bakanlıklar ile görüşeceğiz. Önümüzdeki yıl Nisan ayından itibaren Kıbrıs, Lübnan ve İsrail’e hem yük hemde insan taşımaya başlamak ve bu işi 12 ay süreyle yapmak istiyoruz” ifadelerine yer verdi.

“DAHA BÜYÜK KAPASİTELİ YOLCU VE YÜK TAŞIMAK, HATAY’A ZENGİNLİK KATACAKTIR”
HADO’nun uzun uğraşlar sonucu faaliyete geçirildiğini ve önemli emekler sarf edildiğini söyleyen Başkan Savaş, “ 6 yıl boyunca çok çalıştık ve HADO’yu oluşturduk ve insanlarımızı taşımaya başladık. 1 yıl daha çalışıp daha büyük kapasiteli yolcu ve yük taşımak Hatay’a büyük bir zenginlik katacaktır. Ben emeği geçen bütün arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.
Toplantı sırasında yaptığı konuşmasında İskenderun’da serbest bölge oluşması için çalışmalar yaptıklarına değinen Savaş, İskenderun ilçesinin 1956 yılında ilk defa serbest bölge ilan edildiğini ve aktive edilmediğini belirterek bu konuda çalışmaların süreceğini söyledi.
İSKENDERUN’DAKİ ODA BAŞKANLARI: HADO ŞEHRİN VİZYONUNA KATKI SAĞLIYOR
İMEAK İskenderun Deniz Ticaret Odası Başkanı Kemal Kutlu, toplantı sonrası HADO hakkında yaptığı konuşmasında, HBB Başkanı Lütfü Savaş’ın kâr gütmeden yaptığı HADO yatırımı için teşekkür ettiğini belirterek gurur verici bir yatırım olduğunu ve deniz açısından şehir vizyonunun arttığını söyledi.
İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Levent Yılmaz ise, HBB Başkanı Lütfü Savaş’ın HADO’yuHatay’a kazandırdığı için teşekkür ettiğini ifade ederek HADO Yat Limanı sayesinde Hatay ekonomisinin önemli derecede değer kazandığını ve ileride cruise gemilerinin Limana yanaşmasının Hatay’a fayda sağlayacağına dikkat çekti.


Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.