Vefat eden Tarih Öğretmeni için doğada yürüdüler! O İDOK Kurucusu idi!

Published on:  /   Yorum yapılmamış


İskenderun Gençlik Merkezi, 24 Kasım Öğretmenler Gününe Özel Ömer Bilgin Anısına Doğa Yürüyüşü Gerçekleştirdi.


İskenderunda tanınan ve sevilen Tarih öğretmeni Ömer Bilgin ile çok sayıda doğa yürüyüşü düzenleyen İskenderun Gençlik Merkezi, 2020 yılında Covidden kaybettiğimiz öğretmen ve doğa sporcusu Ömer Bilgin’in anısına Gönüllü gençlerle birlikte doğa yürüyüşü düzenledi. Doğa yürüyüşü öncesinde eşi Tuğba Bilgin’in, ailesinin ve arkadaşlarının da katılımı ile birlikte Gönüllü Gençler kabristana çiçekler bırakarak, Kur’an-ı Kerim ve dualar ile ziyarette bulundular.

Daha sonra Bekbele Yaylasında Akay Salmanoğlu eşliğinde Ömer Bilgin’in çok sevdiği sonbahar yürüyüşünü gerçekleştirerek Ömer Bilgin’in kendilerine öğrettiği bilgileri andılar.

Faaliyetle ile ilgili açıklama yapan İskenderun Gençlik Merkezi Müdürü Ahmet Keskin; Mesleğini layıkıyla yapan ve bunun yanında İskenderun Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü Derneği(İDOK) kurucusu olması dolayısıyla da yetiştirdiği öğrencilerinin ülkenin güzelliklerini tanımaları ve doğasever birer birey olarak yetişmeleri için verdiği çabayla da sevilen tarih öğretmenimiz Ömer Bilgin ile bir çok doğa yürüyüşü gerçekleştirmenin gururuyla, bizlere öğrettiği bilgilerle zihnimizde yaşıyor. Bizde değerli öğretmenimizi gençlerimize anlatarak yaşatmaya devam ediyoruz” dedi.

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.