Erdemir Genel Müdürlüğü’ne Niyazi Aşkın Peker İsdemir Genel Müdürülüğü’ne Salih Cem Oral Atandı

Published on:  /   Yorum yapılmamış

Türkiye çelik sektörünün dev kuruluşu OYAK Maden Metalürji’de görev değişimleri..

Türkiye çelik sektörünün lideri OYAK Maden Metalürji şirketlerinden Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları T.A.Ş. (Erdemir) ve İskenderun Demir ve Çelik A.Ş. (İsdemir) Genel Müdürlükleri’ne yeni atamalar yapıldı.

Türkiye çelik sektörünün lideri OYAK Maden Metalürji şirketlerinden Erdemir ve İsdemir’de Genel Müdürlük görevlerine 12 Eylül 2022 tarihinden geçerli olmak üzere yeni atamalar yapıldı. 24 yıldır OYAK Maden Metalürji Şirketleri bünyesinde çeşitli görevlerde bulunan, Mayıs 2021’den itibaren Erdemir Mühendislik Genel Müdür Danışmanı görevini sürdüren Niyazi Aşkın Peker Erdemir Genel Müdürü oldu.

29 yıldır OYAK Maden Metalürji Şirketleri bünyesinde hizmet veren, Haziran 2018 tarihinden buyana Erdemir Genel Müdürü olarak görev yapan Salih Cem Oral da İsdemir Genel Müdürü olarakatandı.

Mühendislikle başlayan kariyerlerinde bugünlere geldiler

Türk çelik sektörünün en büyük entegre yassı çelik üreticisi Erdemir’in Genel Müdürlüğü görevine atanan Niyazi Aşkın Peker, Yıldız TeknikÜniversitesiMetalürjiMühendisliğiBölümü’nden1997yılındamezunoldu.Mühendis olarak başladığı Erdemir’de 24 yıl çeşitli görevlerde bulunan Niyazi Aşkın Peker, Mayıs 2021’den bu yana Erdemir Mühendislik Genel Müdür Danışmanı görevini yürütüyordu. Niyazi Aşkın Peker, 12 Eylül 2022 tarihi itibarıyla Erdemir Genel Müdürlüğü’ne getirildi.

Türkiye’nin yassı ve uzun çelik üreten tek entegre yassı çelik üreticisi İsdemir’de 33 yıldır hizmet veren ve 2018 yılından bu yana da İsdemir’in Genel Müdürlüğünü sürdüren Mesut Keyfli’nin görevden ayrılması sonrasında 12 Eylül 2022 tarihi itibarıyla yerine Salih Cem Oralatandı. İsdemir Genel Müdürü Salih CemO ral,İstanbul Teknik Üniversitesi Metalürji Mühendisliği Bölümü’nden 1991 yılında mezun oldu. Çalışma hayatına 1993 yılında İsdemir’demühendis olarak başlayan ve çeşitli kademelerde bulunan Salih CemOral, 2018yılındanbuyanaErdemirGenelMüdürüolarakgörevyapıyordu.SalihCemOral12 Eylül 2022 tarihi itibarıyla İsdemir Genel Müdürlüğü’nü üstlendi.

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.