GENİTAL ESTETİK NEDİR?

Published on:  /   Yorum yapılmamış


İskenderun Palmiye Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Emine Çelik, genital estetik uygulamaları hakkında bilgilendirmede bulundu.
Op. Dr. Emine Çelik, “Genital estetiği, hastaların cinsel organlarında değiştirmek istediği, görüntüsünden rahatsız olduğu kısımların iyileştirilmesini sağlar. Yaş, doğum, jinekolojik müdahaleler ve yapısal nedenlerle dış genital bölgede ve vajinada deformasyonlar gelişebilir. Genital estetik ile kısa sürede, bölgedeki şikâyetlerinizden kurtulabilmektesiniz. Genital estetik ayrıca hastaların yaşam kalitesini artırır ve cinsel deneyimlerin daha tatmin edici olmasına yardımcı olur. Genital estetikte en sık uygulanan işlemler; labioplasti, kliteroplasti ve vajinoplastidir” açıklamasında bulundu.
Labioplasti nedir?
Labioplasti hakkında bilgilendirmede bulunan Op. Dr. Emine Çelik, “Labioplasti, vajen girişinde normalden iri, geniş, kırışık ve sarkmış durumlarındaki genital iç dudakların kesilerek estetik olarak küçültülmesidir. İç dudak estetiği ameliyatları kişilerin istedikleri şekilde dış genital bölgeden memnun kalabilmeleri amacıyla uygulanmaktadır. Labioplasti ameliyatlarının kozmetik amaçları haricinde, işlevsel yararları da bulunmaktadır” dedi.

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.