Şehit İlker Uylaş İlkokulu’nda Çevre Dostu Bin Okul Projesi kapsamında sıfır atık kütüphanesi açıldı

Published on:  /   Yorum yapılmamış

Çevre dostu projeleri odak noktasına alan MEB’in bu kapsamda hayata geçirdiği geri dönüşüm kütüphanelerden biri de proje yürütücüleri Sevim Yıldız Sağlam, Sevcan Eşiyok ve Özlem Bakbak’ın gözetiminde Antakya Şehit İlker Uylaş İlkokulu öğrencileri tarafından yaşama geçirildi.

Kullandıkları sandalye, masa, sehpa ve farklı geri dönüşüm malzemelerinin yer aldığı sıfır atık kütüphanesi herkesin ilgi odağı oldu.
Kullanılmayan tahtalar, sıralar, masalar, demirler, kâğıtlar, camlar, kasalar, kutular, lastikler, bilgisayar parçaları, müzik aletleri, dolaplar, kablo makaraları, tekstil malzemeleri “Sıfır Atık” projesi kapsamında öğretmen ve öğrenciler tarafından dönüştürülerek yapılan çeşitli ürünler kütüphanede kullanıma uygun hâle getirildi.

Kütüphanenin açılışı Hatay İl Milli Eğitim Müdürü Mesut Çerko, Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürü Nizamettin Ülker, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Tecimen, İl Milli Eğitim Müdür yardımcısı Mustafa Öztürk, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Bekir Kocaoğlan, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Osman Şevket İyi, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Adem Gürlen, Akasya Mah. Muhtarı Ramazan Çelik, Okul Aile Birliği Başkanı Ümit Şen, çok sayıda Okul Müdürü, geri dönüşümlerde emeği geçen okul velisi Hasan Okan öncülüğünde velilerin ve öğrencilerin katılımıyla gerçekleşti. Yapılan çalışmayla kütüphane güzel bir görünüme kavuşurken, diğer yandan da öğrencilerin çevreye olan ilgilerinin ve duyarlılıklarının arttığını belirtildi. Açılışta yapılan konuşmalarda; çevreye duyarlı, doğayı kirletmeyen ve doğayı koruyan bireyler yetiştirmek için çaba harcadığı ifade edildi.

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.