KADEM’İN “GÖÇ VE KADIN FİLM YARIŞMASI”NA BAŞVURU UZATILDI

Published on:  /   Yorum yapılmamış

Kadın ve Demokrasi Derneği Hatay Temsilciliği, tarafından düzenlenen GÖÇ VE KADIN temalı kısa film yarışmasının son başvuru tarihi 20 marta kadar uzatıldığı açıklandı.

KADEM Hatay Temsilciliği tarafından düzenlenen, “Göç ve Kadın” konulu kısa film yarışmasıyla, sanatın evrenselliğinden ve anlatım gücünden yola çıkarak hayatın içinde göçmen bir kadın olarak var olma çabasına dikkat çekmek isteniyor.


Amatör ya da profesyonel, sinemaya ve kısa filme ilgi duyan ve bu alanda kendini geliştirmek isteyen herkesin katılımına açık olan yarışmaya başvurular 10 Ocak 2021 tarihinde başlamıştı. Son başvuru tarihinin 20.Mart 2021 tarihine kadar uzatıldığı yarışmada, oyuncu İpek Tuzcuoğlu, oyuncu Bahadır Yenişehirlioğlu, KADEM Hatay Temsilcisi Selma Tunç, Mustafa Kemal Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi Türker Elitaş, , İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, yönetmen Recep Çetin ve yönetmen Ümit Sıkar jüri üyesi olarak yer alıyor.

 

Jürinin değerlendirmeleri sonucu ödüle layık görülen ilk üç eserden birinciye 10.000 TL, ikinciye 7.000 TL, üçüncüye ise 5.000 TL para ödülü verilecek. “Göç ve Kadın” konulu yarışmanın ödül töreni ise 08 Mart 2021’de Dünya Kadınlar Günü’nde yapılacak.

Yarışma şartnamesine ve başvuru bilgilerine www.kademsanat.com web sitesi üzerinden ulaşılan yarışmaya ilişkin sorular için ise kademsanat@kadem.org.tr adresinden irtibat kurulabilecek.

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.