CHP’den “Belediyenin asansörüne yerel firma baksın! Gerekirse sözleşme feshedilsin” söylemi!

Published on:  /   Yorum yapılmamış

İskenderun Belediye Meclisi Şubat ayı son toplantısında CHP’den “Belediyenin asansörüne yerel firma baksın! Gerekirse sözleşme feshedilsin” söylemi! oy çokluğu ile “red” edildi…

İskenderun Belediyesi‘nin asansörünün bakımını yapan firmanın Ankara firması olmasının yanı sıra İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası’na da şube  ya da temsilcilik olarak kaydının olmayışını eleştiren CHP grubu, asansörün bakımının İskenderun Makina Mühendisleri Odasına verilmesi gerektiğini gündeme taşıyan CHP Meclis Üyesi Bülent Kırmızıoğlu, Belediyenin söz konusu firma ile yaptığı anlaşmanın fesh edilmesini ve yerel hizmetin yöreden alınmasının daha doğru olacağını söyledi.

Meclis gündeminde yer alan 3. maddede “Her asansörün periyodik kontrollerinin yapılması için Belediyemiz ile Asansör Kontrol Muayene Bel. Eğt. ve Taah. Tic. Ltd. Şti. arasında imzalanan protokol gereğince belirlenen kontrol hizmet bedelinin % 10’una karşılık gelen bedelin idare payı olarak Belediyemizce alınması yönünde gerekli meclis kararının alınması ile ilgili İmar ve Şehircilik Müdürlüğü teklifi hakkındaki Plan ve Bütçe Komisyonu Raporunu” Meclis oylaldı, Oylama oy çokluğu ile kabul edildi.

İskenderun Belediye Meclisi gündeminde bulunan konuları görüşmek üzere Meclis Salonunda toplandı. İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, başkanlığında toplanan mecliste gündemde bulunan maddeler maddeler görüşüldüğü toplantıda alınan kararlar görüşüldü: 

1) İskenderun Kent Merkezi ve Yakın Çevresine yönelik yaklaşık 3250 Ha büyüklüğündeki 1/1000 Ölçekli Revizyon Uygulama İmar Planı 27.11.2020 tarihinde başlamak ve 28.12.2020 tarihinde bitirilmek üzere 30 gün süre ile 2. askıya çıkarılmış ve ilan edilmiş olup, askı sonrası plana yapılan itirazların değerlendirilmesi amacıyla gerekli meclis kararının alınması ile ilgili İmar ve Şehircilik Müdürlüğü teklifi hakkındaki İmar Komisyonu Raporu, yetişmediği için bir sonraki meclise ertelendi.

2) 2. Mıntıka 1290 nolu parsele yönelik 1/1000 Ölçekli Uygulamalı İmar Planı Değişikliği ile ilgili İmar ve Şehircilik Müdürlüğü teklifi hakkındaki İmar Komisyonu Raporu,yetişmediği için bir sonraki meclise ertelendi.

4) Mülkiyeti Belediyemize ait olan Sakarya Camisinin bulunduğu Aşkarbeyli mıntıkası 3013 ada 10 parsel, Karatoyuk Camisinin bulunduğu Şevre İmar mıntıkası 1168 ada 22 parsel, Sanayi Camisinin bulunduğu Aşkarbeyli mıntıkası 2982 ada 1 parsel, 2982 ada 2 parsel, 2982 ada 9 parsel, Aşkarbeyli İmar mıntıkası 2982 ada 10 parsel, üzerinde güvenlik birimine ait bina bulunan Aşkarbeyli mıntıkası 6727 parsel ile Akçay mıntıkası 1314 ada 18 parsellerin borçlara karşılık Maliye Bakanlığınca satın alınması karşılığında Maliye Hazinesine, borçlarımıza karşılık Sosyal Güvenlik Kurumuna bedelli olarak devri yönünde karar alınması, alınan kararların uygulanması aşamasında Belediye Başkanı Mehmet Fatih TOSYALI’ya ve Encümene yetki verilmesi ile ilgili Emlak İstimlak Müdürlüğü teklifi hakkındaki Plan ve Bütçe Komisyonu Raporu, oy birliği ile kabul edildi.

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.