HBB’DEN SU VE ATIK SU BORCU OLANLARA YAPILANDIRMA İMKANI

Published on:  /   Yorum yapılmamış

Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü(HATSU), vadesi 31 Ağustos 2020 tarihi öncesine ait su ve atık su borcu olan vatandaşların borçlarında yapılandırma yapabileceğini duyurdu.

Vergi ve Diğer Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına İlişkin Kanunun 17 Kasım 2020 tarihli Resmi Gazete’de yayınlanarak yapılandırmaların yürürlüğe girdiğini açıklayan Genel Müdürlük, vatandaşların abone numarası ve kimlik bilgileri ile 31 Aralık 2020 tarihine kadar HATSU hizmet binalarında müracaat edip borçlarında yapılandırma gerçekleştirebileceklerini belirtti.

Vatandaşların 7143 sayılı kanun kapsamında borçlarda peşin ödeme veya taksitlendirme yapma imkanı bulabileceklerini bildiren HATSU Genel Müdürlüğü, vatandaşların iki ayda bir ödeme yapabileceği şekilde 6, 9, 12 ve 18 eşit taksitte ödeme kolaylığı sağlanacağına dikkat çekti.

Genel Müdürlük, yayımlanan kanun kapsamında vatandaşların borcunu peşin ödemesi halinde Yurt İçi- Üretici Fiyat Endeksi (Yİ-ÜFE) aylık değişim oranları esas olarak hesaplanacak faiz tutarının yüzde 90’ının silineceğini, 2 taksit olarak ödemesi halinde de yüzde 50 indirim yapılacağının altını çizdi.

Yapılacak taksitlendirmelerde Yİ-ÜFE’ye göre belirlenen faiz oranları üzerinden hesaplama yapılacağını aktaran HATSU, yapılandırmadaki son tarihin 31 Aralık 2020(bu tarih dahil) olduğunu açıklayarak, ilk taksidin son ödeme tarihinin ise 31 Ocak 2021 olduğuna vurgu yaptı.

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.