Türk Eğitim Sen 1 farkla İSTE’de örgütlendi

Published on:  /   Yorum yapılmamış

Türk Eğitim Sen, İSTE’de Yetlili Sendika olmaya hak kazandı. Türk Eğitim Sen 1 farkla İSTE’de örgütlendi. İskenderun Teknik Üniversitesinde ‘Yetkili Sendika’ olmayı başaran Türk Eğitim-Sen, 133 üyeyi bünyesinde toplarken Eğitim Bir-Sen 132 Üyede kaldı.

Türk Eğitim Sen Hatay 2 Nolu Şube Başkanı Yavuz Selim Yanık, konuyla ilgili yaptığı açıklamada gelinen süreci anlattı:

 

Tük Eğitim-Sen “Yapılan mutabakat metnine göre en fazla üyeye sahip olarak İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE)’nde yetkili sendika olmuştur. Bu süreçte bizlere inanıp, güvenerek bu yetkiyi veren Çelik Yürekli Üniversite Çalışanlarının karşında saygıyla eğiliyorum. Sizlerin iradesine sonuna kadar sahip çıkmak, layık olmak bizler için bir onurdur. Bundan sonrası için Üniversitede görev yapan tüm idari ve akademik personelin sendikalımız olsun olmasın hak, hukuk mücadelesinde yanlarında olacağımızı herkes bilsin.

Yetkili sendika belirleme sürecinde yaşanan hukuk dışı işlerle ilgili yasal işlem başlatacağımızın da bilinmesini istiyorum. Kimse kendini Türkiye Cumhuriyeti yasalarının üstünde sanmasın.

Yetki alma sürecinde “Başta üniversite temsilcimiz Öğretim Görevlisi Uğur Şansal olmak üzere tüm emeği geçenlere teşekkür ediyorum. İyi ki varsınız.

 

 

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.