Başkan Fatih Tosyalı: Jandarma halk ile devlet arasında önemli bir köprü

Published on:  /   Yorum yapılmamış

Jandarma halk ile devlet arasında önemli bir köprü görevi üslendiğini kaydeden İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, Jandarma Genel Komutanlığı’nın kuruluşunun 181’inci yıl dönümü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.

Başkan Fatih Tosyalı, mesajında şunları kaydetti: “Dünyadaki emsallerine göre kapasitesi, tecrübesi, sorumluluk sahasının genişliği ve elde ettiği başarılarıyla ilk sıralarda yer alan Jandarma Genel Komutanlığı’mızın 181. kuruluş yıl dönümünü idrak etmenin heyecan ve gururunu taşıyoruz.

Türk Milleti’nin sonsuz güvenine mazhar olmayı başaran Türkiye Cumhuriyeti Jandarması, kurulduğu günden bu yana günlük yaşamın her anında, ülkemizin her noktasında; gecegündüz, sıcaksoğuk, yağmurçamur demeden halkımızın hizmetinde olmuş, bundan sonra da olmaya devam edecektir.

Halkımızın huzur ve güvenliğinin sağlanması için çalışan, suç ve suçlularla mücadelede dünya çapında örnek olan Jandarma Teşkilatımız, görevini fedakârca yerine getirmesiyle halkımızın güvenlik kuvvetlerimize olan güvenini artırmaktadır.

Jandarma Teşkilatımız; eğitimli personeli, vatan sevgisi ve üstün vazife bilinciyle görev ve sorumluluklarını yerine getirirken; asli görevlerinin yanı sıra, hayata geçirdiği insan odaklı sosyal projeler ve kültürel hizmetlerle, halk ile devlet arasında önemli bir köprü olmuştur.

Bu duygu ve düşüncelerle, 181’inci yılına şahitlik ettiğimiz Jandarma Genel Komutanlığımızın kuruluş yıl dönümünü tebrik ediyor; şehitlerimizi, gazilerimizi rahmet ve şükranla anıyorum”

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.