HBB’nin Kırsal kalkınma projesi Yayladağı’nda meyve verdi

Published on:  /   Yorum yapılmamış

Kırsal kalkınma projelerini hayata geçirerek Hataylı üreticinin yüzünü güldüren Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’ın çalışmaları meyvelerini vermeye başladı.

Yayladağı’ndaki üreticilerin topraklarını terk etmemesi ve kendi topraklarında üretime katılım sağlaması için 700 dönüm araziye yetecek kadar çilek fidesini bedelsiz olarak çiftçilere hibe eden Başkan Savaş, yetişen fideleri hemşehrileriyle birlikte çilek hasadı yaptı.

Başkan Savaş’ın projesi ilk meyvesini verdi..

2 milyon Türk Lirası karşılığında alınan ve üreticilere bedelsiz olarak hibe edilen çilekler bereketli şekilde yetişirken Başkan Savaş’ın kırsal kalkınma projesi de meyvesini vermiş oldu.

Yayladağı’nda gerçekleşen çilek hasadı sırasında düşüncelerini paylaşan Başkan Savaş, “Geldiğimiz süreçte sağlığın önemi bir kez daha ortaya çıktı. Bununla birlikte güvenli gıdaya ulaşım ve ülkelerin kendi kendine yetebilen tarım politikasının olması çok önemli bir hal aldı. Biz de yaklaşık 2 buçuk yıldır bu konu üzerinde çalışıyoruz” dedi.

“HATAY ÖRNEK ŞEHİR OLMAYA DEVAM EDECEK”

Proje kapsamında 3 milyon 85 fidenin 169 aileye dağıtıldığını ifade eden Başkan Savaş, “Şu anda bu 169 ailede sadece bir tanesinin tarlasındayız. Üretilen bu çilek dünyada en çok tercih edilen, aroması lezzetli ve raf ömrü en uzun olan çilektir. İlk meyvelerini bugün burada topluyoruz. Bereketi bol olsun. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” diyerek Hatay’ın tarımı teknolojiyle birleştiren örnek şehir olmaya devam edeceğini ifade etti.

CHP Hatay Milletvekili İsmet Tokdemir de konuyla ilgili düşüncelerini paylaştı. Yayladağı’nda tütün ekiminin yasaklanmasından sonra yapılan çilek ekimine ön ayak olan Lütfü Savaş’a teşekkürlerini ileten Tokdemir, Hatay’da tarımı ve üreticiyi desteklemeye devam edeceklerini belirtti.

YAYLADAĞILI ÜRETİCİDEN BAŞKAN SAVAŞ’A TEŞEKKÜR

Tarlasında gerçekleşen çilek hasadının ardından düşüncelerini paylaşan Yayladağılı üretici vatandaş, “Başkanımız Lütfü Savaş’ın destekleriyle bugün tarlamızdaki fideler meyvelerini verdi. Kendilerine ne kadar teşekkür etsem azdır. Emeği geçen herkesten Allah razı olsun” dedi.

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.