Hatay’da her türlü amatör balıkçılık faaliyetleri ile tur ve gezi teknelerine yasak geldi

Published on:  /   Yorum yapılmamış

Hatay İl Hıfzıssıhha Kurulu Hatay‘da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında, her türlü amatör balıkçılık faaliyetleri ile tur ve gezi teknelerinin denize açılması yasakladı.

Koronavirüs salgınının toplum sağlığı açısından oluşturduğu riski yönetebilmek, sosyal hareketliliği ve insanlar arası teması azaltarak sosyal izolasyonu tesis etmek amacıyla bugüne kadar birçok tedbir alındığı belirtildi.

Sosyal izolasyonu büyük oranda tesis eden bu tedbirlerle insanların toplu bulunduğu alanların kontrol altına alındığı, bu amaçla lokanta, restoran, kafeterya gibi yiyecek içecek servisi yapılan yerlerde de geçici kısıtlamalara gidildiği hatırlatılan kararda, bu süreçten sokak hayvanlarının da olumsuz etkilendiğine işaret edildi.

Artık yemeklerden beslenen sokak hayvanları açısından yiyecek bulma zorluğunun ortaya çıktığı belirtilen kararda, bu nedenle, kaymakamlıklar tarafından başta yerel yönetimler olmak üzere ilgili kamu kurum ve kuruluşları ile koordinasyon sağlanarak sokak hayvanlarının aç kalmaması için gerekli tedbirlerin alınması istendi.

Kararda, sahil kıyı şeridinde ve iç sularda her türlü amatör balıkçılık faaliyetleri ile tur ve gezi teknelerinin bu süreçte denize açılmasının yasaklandığı da bildirildi.

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.