Volkanik Göl’e bahar geldi

Published on:  /   Yorum yapılmamış

Hatay’ın Hassa İlçesi Haydarlar Köyü’nde bulunun volkanik arazide oluşan gölde papatyalar çiçek açtı.

Hatay’ın Hassa İlçesi Baharın ilk aylarını büyüleyici manzaralar eşliğinde yaşıyor. Haydarlar da ki volkanik göldeki açan papatyalar ve göçmen kuşlar görsel şölen sunuyor. Bir yanda papatya tarlalarını andıran göl, diğer yanda yuvalarına geri dönen göçmen kuşlar.  Gölün yüzeyi, bembeyaz papatyalarla kaplandı. Baharı rengârenk manzaralarla yaşamaya başladı.

Gölde  çiçek açan yüz binlerce papatya görenleri büyülediği gibi  etrafa saçtığı mis kokularla ise  corona virüsüne adeta meydan okuyor. Gölün eşsiz manzarasına leyleklerde eklenince ortaya görsel bir şölen çıkıyor. Göldeki kuş ve kurbağa sesleri kulaklarda yankılanırken, çevreye ayrı bir güzellik katıyor. Haydarlar Köyü Muhtarı  Mustafa Dağlar, bu göletin güzelliğinin yaşatılması ve korunması için yetkililerden destek istedi.

Hassa Belediye Başkanı Mehmet Karataş’ta Haydarlar Göletin turizme kazandırılması için yaptıkları projenin tamamlanmak üzere olduğunu belirtti. Ekosistem çeşitliliği bakımından zengin bu gölde, baharın eşsiz güzelliğine şahit olmak isteyen vatandaşlar için;

Ak Parti Bölge Milletvekili Hüseyin Yayman, Gölle ilgili sosyal medya hesabındaki açıklamasında; “Burası Dünyanın en güzel Volkanik Göllerinden biri olan Hassa Haydarlar Göletimiz. Milyon yıl önce bir volkanın patladığını ve oluşan çanakta bir göl olduğunu düşünün. Baharla birlikte göletimizin üstü beyaz papatyalarla kaplandı. Korona bir bitsin bu muhteşem gölü görmeye muhakkak bekliyoruz.” Dedi.

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.