Başkan İbrahim Gül, Belen Benlideresi ceviz bahçesi ile fark yaratmaya devam ediyor

Published on:  /   Yorum yapılmamış

Belediye Başkanı İbrahim Gül tarafından, Benlidere mahallesinde atıl olarak bulunan 65 dönümlük tarım arazisinin, yeniden kullanıma açılması talimatıyla başlayan ceviz ekim çalışmalarda sona gelindi.

İkinci yılın sonunda verim alınması hedeflenen ekim çalışmalarının bulunduğu arazide incelemede bulunan Belediye Başkanı İbrahim Gül, yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi. 65 dönüm arazi üzerine toplamda 1700 adet aşılı chandler isimli yarı bodur ceviz ağaçlarının ekim çalışmalarına hızla devam ediyoruz. 15 gün boyunca 12 personel ve belediyemize ait araçların yardımıyla ceviz ekim çalışmalarında sona geldik. Benlidere mahallemiz ceviz üretimi anlamında ilçemizde önemli bir konuma sahip. Bizlerde bu alanda bulunan atıl arazimizi ceviz fidanlarıyla buluşturmanın mutluluğu içerisindeyiz. Bu ekim aslında bir başlangıç, bundan sonra Belediyemize ait kullanılmayan tüm arazilerimize çeşitli ekimler yaparak, atıl halden verimli arazilere dönüştüreceğiz. Çünkü doğa ananın bizlere sunduğu nimetlerin karşılığı olarak verebileceğimiz tek şey fidanları toprakla buluşturmak. Belen belediyesi ceviz bahçemiz, ilçemize hayırlı uğurlu olsun.” İfadelerini kullandı.

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.