“TEKNİK EĞİTİME İVME KAZANDIRAN BAĞIŞ”

Published on:  /   Yorum yapılmamış

İskenderun İlçe Kaymakamı  İskender Yönden, İsk. Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesindeki teknik ve uygulamalı eğitimde kullanılmak üzere Ovalı Otomotiv ve Tic. Ltd. Şti / Hatay Ford Bayii tarafından bağışlanan Ford marka kamyonun anahtar teslim törenine teşrif etti.

25 Aralık 2019 Çarşamba günü saat: 10.30’da İskenderun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ev sahipliğinde icra edilen programa; İlçemiz Kaymakamı Sayın İskender Yönden’in yanı sıra Belediye Başkanı M. Fatih Tosyalı, Ford Trucks Türkiye Direktörü Burak Hoşgören, İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası (İTSO)Yönetim Kurulu Başkanı Levent Hakkı Yılmaz, İlçe Milli Eğitim Müdürü Kemal Köseoğlu, İskenderun Mesleki ve Teknk Anadolu Lisesi Müdürü Yusuf Yıldırım ve diğer davetliler katıldı.

Söz konusu program; Cumhuriyetimizin banisi Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, vatan topraklarımızın bütünlüğü ve necip milletimizin selameti için şehadete intikal eden aziz şehitlerimizin anısına bir dakikalık saygı duruşunda bulunulmasını müteakiben İstiklal Marşımızın okunması ile başlamış olup, günün anlam ve önemine yönelik konuşma yapılması ve anahtar teslimi ile devam etti.

Ford Trucks Türkiye Direktörü Burak Hoşgören tarafından yapılan konuşmada;
Türkiye genelinde eğitime destek kapsamında başlatılan 80 adet araç bağışı kampanyasının son ayağının İskenderun’ da gerçekleştirildiği bilgisini paylaşarak, mesleki lise öğrencilerinin teknik eğitimlerini uygulamalı olarak yapmasına katkıda bulunmaktan dolayı büyük bir kıvanç ve mutluluk yaşadıklarını dile getirdi.

Söz konusu program kapsamında; İTSO’ nun katkılarıyla dizayn edilen toplantı salonunun da açılışı gerçekleştirildi.

Kaymakam Yönden ise, eğitime sunduğu katkı dolayısıyla Ford / Otosan’ ın Merkez ve Taşra Yönetimi ile Ovalı Otomotiv ailesine teşekkür ederken, çeşitli proje ve organizasyonlar da maddi ve manevi katkılarını esirgemeyen İTSO Yönetim Kurulu Başkanı Levent Hakkı Yılmaz ve onun şahsında İTSO’nun tüm çalışanlarına ayrıca teşekkürlerini iletti.

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.