MİMARLIK FAKÜLTESİ ÖĞRENCİLERİNDEN ARSUZ’A ÇIKARMA

Published on:  /   Yorum yapılmamış

İskenderun Teknik Üniversitesi Mimarlık Bölümü öğrencileri Arsuz’a çıkarma yaparak, gerçekleştirecekleri projelerle ilgili keşiflerde bulundu.

İskenderun Teknik Üniversitesi Öğrencilerine, Arsuz Kaymakamı Musa Sarı, Arsuz Belediye Başkanı Dr. Asaf Güven ve Birim Müdürleri eşlik etti. Arsuz’un tarihi sokaklarını dolaşan öğrenciler, Rhosus Antik Kent alanını gezerken adeta eski yapılara hayran kaldı. Burada yapacakları projelerle ilgili yer keşfinde bulunan mimarlık öğrencileri, Kaymakam Musa Sarı ve Başkan Asaf Güven’den şehrin dokusu ve tarihi ile ilgili bilgi aldı. Arsuz’a duyulan bu ilgiden oldukça memnun olduğunu belirten Başkan Güven, “ Arsuz, tarihi dokusu ve mimarisi ile en eski yerleşim yerlerinden biri olduğunu, günümüzde çıkan kalıntılardan belli etmektedir. Bu kalıntıların tarihi dokusu bozulmadan, değiştirmeden tadil edip eski yapısını korumaya özen gösteriyoruz. İskenderun Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Öğrencilerimiz Arsuz’da proje yapmak istediğini belirterek bizleri ziyaret ettiler.  Bizlerde onlara şehrimizi gezmeleri için eşlik ettik. Bu ziyaretlerinden dolayı başta Öğretim Üyesi Müfit Tennioğlu ve diğer hocalarımıza, öğrencilerimize teşekkür ediyorum,” ifadelerini kullandı.

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.