MERALAR ISLAH EDİLECEK…

Published on:  /   Yorum yapılmamış

AK Parti Hatay Milletvekili Doç. Dr. Hüseyin Yayman, Meraları Yerinde İnceledi… Milletvekili Yayman, Kırıkhan’daki meraları gezerek incelemelerde bulundu. Yayman: “Meralar hayvansal üretimde en önemli girdiyi oluşturan kaba yemin en ucuz ve en kolay temin edildiği kaynaklardır.”dedi.

KATILIM YOĞUNDU

İncelemeye AK Parti Hatay Milletvekili Doç. Dr. Hüseyin Yayman, Hatay Tarım ve Orman İl Müdürü Ergün Çolakoğlu, Kırıkhan Kaymakamı Zafer Karamehmetoğlu, Kırıkhan Belediye Başkanı Ayhan Yavuz, AK Parti ilçe Başkanı Ömer Erdal Çelik, Kırıkhan ilçe Tarım  müdürü, Ziraat odası başkanı, Muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.

 

HALKIMIZIN HİZMETİNE SUNMAK İSTİYORUZ

Mera ıslah çalışması gündeme alınarak , Kodallı, Gölbaşı, Çiloglan ve Çataltepe köylerinin meralarını gezen Milletvekili Hüseyin Yayman, gereken tedbirlerin alınması ve bu meraların biran için ıslahı yapılarak köylünün hizmetine sunmak istediklerini söyledi.

 

MERALARIMIZI KORUMALIYIZ

Milletvekili Yayman şöyle devam etti:“Meralar hayvansal üretimde en önemli girdiyi oluşturan kaba yemin en ucuz ve en kolay temin edildiği kaynaklardır. Bundan dolayı mera alanlarımız hayvancılık açısından son derece çok önemlidir o yüzden meralarımızı korumalıyız.” dedi.

 

MERALARI KORUMAK, TARIMI KORUMAKTIR

İl Tarım ve Orman Müdürü Ergün Çolakoğlu  ise: “İlk defa böyle bir toplantı düzenlendiği için teşekkür ediyorum. Meraları korumak, tarımı korumaktır. Tarımı korumak insanlığın geleceğini korumaktır. Meraların ıslah edilmesi ve işgallerden korunması için geçmişte çok başarılı işlere imza attık aynı modeli Hatay’da da sürdüreceğiz.”dedi.

 

MERALAR BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ

Kaymakam Karamehmetoğlu ise: “Meralar bizim için çok önemli Tarım ve hayvancılığı ayağa kaldırmak için bu alanları mera haline getirerek hem otun kalitesini artırmak hem de daha sağlıklı bir şekilde beslenmektir.” dedi.

 

ÜZERİME DÜŞENİ YAPACAĞIZ

Başkan Yavuz ise: “Bu konuda üzerimize ne düşüyorsa yapmaya hazırız.” dedi..Kırıkhan muhtarlarının katılımıyla kahvaltıyla başlayan program köylerin meralarının yerinde görülmesi ve incelenmesiyle devam etti.

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.