HATAYLI VEKİLLERİN GÜNDEMİ AMANOS  TÜNELİ

Yayım tarihi:  /   Yorum yapılmamış

HATAYLI MİLLETVEKİLLERİN GÜNDNEMİNDE HASSA TÜNELİ VAR. Ziyaretçilerin ‘’Hayırlı Olsun’’ faslı sonrası sohbet,Hassa  Amanos Tünel Projesi ile devam ediyor.

Hatay Ak Parti milletvekili H.Bayram TÜRKOĞLU yaptığı açıklamada; Proje ihalesi tamamlanmıştır. Tünel güzergahındabulunan Hassa’nın köylerinde zemin etüdüyle ilgili sondaj çalışmaları devam etmektedir.İnşallah,yakın zamanda yapım ihalesi projesini de gerçekleştirerek Hatay halkıyla , ilk kazmayı ,Amanos eteklerine vuracağız.”Dedi.

DEMİRYOLU PROJESİNİ DE EKLEMEYİ DÜŞÜNÜYORUZ.

Milletvekili TÜRKOĞLU “Mığır Kot farkının da teknik olarak hesaplanmak suretiyle uygun olması durumunda,Tünel projesine demiryolu projesinin de dahil edilebileceğini” sözlerine ekledi. Seçim bölgesinin yanısıra Hatay’ın diğer ilçelerinden de vatandaşların yoğun olarak ziyaret ettiği, Hatay Ak parti Milletvekili Hüseyin YAYAMAN ‘da yaptığı açıklamada; Artık “Projeler Konuşulmalı” dedi. Hatay halkı bundan böyle geleneksel  siyaseti bir kenara bırakıp, fikirlerin tartışıldığı, projelerin sunulduğu, bir siyasi yapı geliştirmeliyiz .dedi. Yeni Türkiye şartlarında çok çalışma ve gayret etmenin önemine vurgu yaparak, artık tayın ,torpil ve şikayet eksenine dayalı politikaların iflas ettiğini belirterek, pozitif fikirlerin yer aldığı,STK ların rol aldığı,çılgın projelerin konuşulduğu bir siyaset geliştirmek zorundayız dedi.

Milletvekili Hüseyin  YAYMAN ise, Hassa Amanos Tüneli, Hassa Organize Sanayi, Yoluklar Göleti, Menzelet Barajı, Kapalı Çarşı projesi”  vb bizim yol haritamız olmalı” şeklinde sözlerini tamamladı.

 

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.