Kırıkhan Zabıtası’ndan Ramazan öncesi değerlendirme toplantısı

Yayım tarihi:  /   Yorum yapılmamış

 Kırıkhan Belediyesi Zabıta müdürlüğü ekipleri yaklaşan Ramazan ayı dolayısıyla toplantı yaptı.

11 Mayıs 2018 Cuma günü saat 08.30’da Kırıkhan Belediyesi zabıta müdürlüğü toplantı odasında yapılan toplantıda; “Ramazan ayı içerisinde fırınların, kasapların, pastanelerin sağlıklı gıda üretim ve satışları, Pazar yerleri denetimleri, seyyar satıcılar ve kaldırım işgalleri konusunda izleyecekleri yol haritaları belirlendi.

Toplantıda Zabıta Müdürü Ahmet Mazlum; “Vatandaşlarımızın sağlığı her türlü kâr ve ticaretin önündedir. Bu vesile ile her zaman olduğu gibi bu yıl da Ramazan ayı boyunca sağlıksız gıda satışı yaparak haksız kazanç sağlamak isteyenlere taviz vermeyeceğiz, merdiven altı üretim ve satış yapanlara da asla müsaade etmeyeceğiz. Vatandaşlarımızdan ricamız ise, gıda alışverişi yaparken etlerin mührünün olup olmadığına, gıdaların son kullanım tarihine dikkat etmeleri ve seyyar satıcılardan sağlıklı olup olmadığı belli olmayan gıda ürünlerini almamalarını önemle rica ediyoruz. Vatandaşlarımızdan önemli bir ricamız ise sağlıksız ve kaçak gıda maddeleri satışı yapanları gördükleri takdirde “0326-344 10 59” Numaraları Zabıta ihbar telefonunu arayarak toplum sağlığı için ihbar etmeleridir. Tüm hemşerilerimizin şimdiden Ramazan ayları mübarek olsun” dedi.

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.