Hatay Valisi  Erdal Ata’dan Pro-Gen

Yayım tarihi:  /   Yorum yapılmamış

Hatay Valisi  Erdal Ata, ilimizin hibrid tohum çeşitleri üretimi alanında adından söz ettiren ve ülkemiz pamuk pazarının % 50’sinin tohum ihtiyacını karşılayan Pro-Gen Tohum Fabrikasını ziyaret etti.
19 Mart 2018 Pazartesi günü saat 09.30’da gerçekleşen ziyarette Vali Ata, ilimiz Kurumlar Vergisi alanında gösterdiği başarı nedeniyle teşekkür belgesini tevdi ettiği ziyarette üretim tesislerinde incelemelerde bulunarak, üretim miktarı ve çeşitliliği hakkında Özbuğday’dan bilgiler aldı. İlçemizde gerçekleştirilen bu yatırım ile Pro-Gen markasıyla sektörde 30’u aşkın yeni tohum çeşidini ülkemize kazandırmasıyla önemli bir rol oynadığını ifade etti.
Pro-Gen Tohum A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Ali Özbuğday ise ziyaretten duydukları memnuniyeti belirterek, sektörde yapacakları yatırımlarla dünya tohum pazarında bir Türk Agro-Teknoloji firması olarak hak ettiği yeri almayı ve ilimiz ekonomisinin güçlenmesi için daha fazla gayret göstermekten mutluluk duyacaklarını ifade etti.

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.