İTSO’da Arapça kurslarına katılan kursiyerlere belgeleri verildi

Yayım tarihi:  /   Yorum yapılmamış

İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası’nda düzenlenen Arapça dil eğitim kurslarını tamamlayan kursiyerlere katılım belgeleri verildi.

Hatay Coğrafi yapısı ve konumu itibari ile Ortadoğu’ya yakın olması, bölgedeki bir çok firmaların Arap ülkeleri ile ticaret yapması, yabancı dile ihtiyacı her geçen gün arttırmaktadır.

Özellikle Suriye’de yaşanan olaylar nedeniyle çok sayıda mültecinin ülkemize gelmesi ve bölgemizde yaşamlarını devam ettirmesi sonucu Arapça dil eğitiminin bölgemiz için çok önemli olduğu bilinci ile hareket eden İskenderun Ticaret ve Sanayi Odasında, Arapça dil kurslarına katılanlara belgeleri verildi. Arapça Kurs eğitmeni Hasan Yanmış tarafından Arapça konuşma ve yazımı ile ilgili kurslar verildi. Kursiyerlere belgelerini ise, İTSO Başkan yardımcısı Muhsin Yeter, İTSO Yönetim kurulu üyeleri Bülent Seküçoğlu, Adnan Mursaloğlu ve M.AliBulut  takdim ederken, Arapça kurslarına katılan İTSO yönetim kurulu üyesi Gassan Kuran’a da belgesini kurs hocası Hasan Yanmış ve İTSO yönetim kurulu üyesi M.Ali Bulut birlikte takdim etti. İTSO Genel sekreteri Figen Gül Dönmez de  belge dağıtım töreninde yer aldı.  İTSO’da,A1 seviyesinde 25 kursiyerin kurslara katıldığı ve 8 kursiyerin bu kursları başarı ile tamamlayarak belge almaya hak kazandığı belirtildi. 2 Ekim de Arapça kurslarının yeniden başlayacağı belirtilirken, kursa katılmak isteyen vatandaşların, şahsen odaya müracaat etmeleri gerektiği belirtildi.  İTSO Başkan yardımcısı Muhsin Yeter belge dağıtım töreninde yaptığı konuşmasında; “Suriye’de yaşanan kaos ortamı sona erdiğinde bölgemizde ciddi oranda ticari ilişkiler de olacağı düşüncesiyle hareket ediyoruz. Bölgemizde yaşayan vatandaşlarımızın ve özellikle ticari faaliyetlerde bulunan müteşebbislerimizin Arapça öğrenmesi, hem de bölgemizde yaşayan mültecilere yönelik Türkçe eğitimlere ihtiyaç duyulacağı için Odamızda Arapça kurslar düzenliyoruz. Bu vesile ile kurslara katılarak belge alan kursiyerlerimizi tebrik ediyorum. Odamız da Arapça kursları devam edecek”  dedi.

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.