İSTE’dik Oldu. LYS İskenderun’da! yapılacak!

Published on:  /   Yorum yapılmamış

Uzun süredir LYS’ nin İskenderun’da yapılması için yapılan çalışmalar nihayet sonuç verdi. Sınava gireceklerin sayısının yeterli görülmesi ve İskenderun Teknik Üniversitesi’nin (İSTE) kurulması ile birlikte sınavın koordinasyonunun güçlenmesi üzerine, ÖSYM tarafından bundan böyle LYS’nin İskenderun’da da yapılabilmesi karar kararlaştırıldı.
Konu hakkında bir açıklama yapan ve aynı zamanda ÖSYM İskenderun Koordinatörü olan İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Rektörü Prof. Dr. Türkay Dereli; “İSTE’nin kurulması ve kurumsal kimliğinin oluşması ile birlikte bu konuda oluşan duyarlılık, istek ve motivasyon bir gerçeğe dönüştü ve artık LYS İskenderun’da yapılabilecek. Artık bu sınava girecek olan, İskenderun ve yakınlarında ikamet eden adaylarımız da sınavdan hemen önceki zamanlarını daha etkin kullanabilecekler. Emeği geçen herkese, özelikle de velilerimize, öğrencilerimize ve ÖSYM’ye teşekkür ediyoruz. Biz de sınavın en güzel şekilde uygulanması için elimizden gelen çabayı göstereceğiz” şeklinde konuştu.

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.