Kırıkhan Organize Sanayi imza altına alındı

Published on:  /   Yorum yapılmamış

Bölge Milletvekilimiz Mehmet Öntürk, Kırıkhan Belediye Başkanı Ayhan Yavuz ve Ticaret Odası Başkanı Halil İbrahim Cesur’un gayretli çalışmaları neticesinde Kırıkhan Belediyesi, Kırıkhan Ticaret Odası ve Hatay Valiliği ile Yatırım İzleme Koordinasyon kurulu arasındaki Kırıkhan Organize Sanayinin Kuruluş Protokolü bugün Kırıkhan Belediyesinde imzalandı.

Organize Sanayinin Kurulması bu protokol ile işlerlik kazanırken, bu projeyle yatırımcıların bölgemizde yatırım yapmalarını sağlamak ve işçi istihdamı yapılarak işsizliğin önlemesi hedefleniyor.

Kırıkhan Belediye Başkanı Ayhan Yavuz konuya ilişkin yaptığı açıklamada;

“Kırıkhan’ımızın dört gözle beklediği ilçemizdeki işsizliği önleyecek önemli projelerimizden birisi olan Kırıkhan Organize Sanayimizin kuruluş protokolünü bugün Yatırım İzleme Koordinasyon kuruluyla imzalamış bulunuyoruz. Bugüne kadar bu işte emeği geçen Başta Bölge Milletvekilimiz Mehmet Öntürk, Ticaret Odası Başkanımız Halil İbrahim Cesur ve yönetim kurulu üyeleri olmak üzere Kırıkhan Belediyesi ve Hatay Valiliğine Teşekkür ediyorum. Allah hepsinden razı olsun.

Bugün burada İmza protokolünün yapılmasıyla birlikte müteşebbis heyeti oluşturarak altyapı ve parselasyon çalışmalarına başlayacağız. Kısmet olursa yapacağımız çalışmalarla 2017 yılı içinde önemli bir aşamaya gelmiş olacağız. Kırıkhan’ımızın işsizlik sorununa, Kırıkhan’daki ekonomik yapıyı güçlendirme anlamında bugüne kadar geç kalınmış olmasına rağmen bundan sonraki süreçte bu projeyi hızlandırıp bölgemizde olmayan Gıda İhtisası Organize Sanayi ve Karma Organize Sanayi olmak üzere bölgede olmayan sanayi kuruluşlarını bu bölgeye çekmeyi hedefliyoruz.

Organize sanayimizin kurulmasıyla birlikte Kırıkhan’ı rahatlatarak bölgedeki insanlarımıza, çiftçilerimize işsizlik konusunda büyük bir kazanım sağlamış olacağız. Organize sanayimize emeği geçen herkese minnet ve şükranlarımı sunuyor, Kırıkhan’ımıza, Kırıkhan’ımızın girişimcisine, Kırıkhan’ımızın işsizlerine hayırlı olmasını Yüce Rabbimden temenni ediyorum. ” Dedi.

Kırıkhan Ticaret Odası Başkanı Halil İbrahim Cesur, imza protokolü sonrası yaptığı açıklamada;

“Bölge Milletvekilimiz Mehmet Öntürk ve Kırıkhan Belediye Başkanımız Ayhan Yavuz’a Kırıkhan Organize Sanayi kurulması için verdiği destekler ve yaptıkları önemli çalışmalardan dolayı teşekkür ediyorum. Bir ilçede yapılacak olan herhangi bir müteşebbis çalışmasında takım ruhuyla yapılırsa yapılan mücadele başarıya ulaşmaktadır. Organize sanayinin kurulması için 2014 yılında da onay almıştık ancak birtakım nedenlerden dolayı faaliyete geçirememiştik ve proje iptal olmuştu. Ancak Ayhan Başkanımızın göreve gelmesiyle birlikte Bölge milletvekilimizin,  Belediye Başkanımızın bizlere sağlamış oldukları desteklerle ve takım ruhuyla çalışarak Kırıkhan Organize Sanayi müteşebbis heyetinin kurulması aşamasına getirmiş bulunmaktayız. İnşallah yapılacak olan çalışmalarla iş istihdamı sağlayacak müteşebbislerimizi bölgemize çağıracağız. Kırıkhan’ımız için ekonomik anlamda çok iyi olacağı düşüncesindeyiz. İlçemize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” dedi.

 

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.