Bahçeşehir’den “Arsuz Okuyor” kampanyası

Published on:  /   Yorum yapılmamış

Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha, İskenderun Bahçeşehir Koleji işbirliğiyle hayata geçirilen ‘Arsuz Okuyor’ isimli sosyal sorumluluk projesi kapsamında ilk sokak kitaplığını teslim aldı.  Beraberinde İskenderun Bahçeşehir Kolej Müdürü Mustafa Uçan ve Kurumsal İletişim Yöneticisi Defne Turan ile birlikte Başkan Culha’yı makamında ziyaret den projenin mimarı Sınıf Öğretmeni Sami Direyfioğlu ilk etapta hedeflerinin öğrenciler olduğunu belirterek, küçük kütüphaneler şeklinde tasarlanan sokak kitaplığının park, meydan ve plaj gibi kentin hareketli noktalarına yerleştirmeyi planladıklarını dile getirdi.

Okuma kültürünün küçük yaşlardan oluşması ve Arsuz’da da yaygınlaşması açısından projeyi çok önemsediğini söyleyen İskenderun Bahçeşehir Koleji Sınıf Öğretmeni Sami Direyfioğlu, “Halkın yoğun olduğu noktalara yerleştirilecek olan iki kitaplığımızla ilk etapta çocuklar ve yetişkinleri kitapla buluşturmayı planlıyoruz. Arsuz Belediyesi aracılığıyla halkla buluşturacağımız projemizin diğer kişi, kurum ve kuruluşların da destek olacağına inancım tamdır” derken, Başkan Nazım Culha’ya desteklerinden dolayı teşekkür etti.

 

Kitaba erişmek kolaylaşacak!

Sokak kütüphanesi projesinin kitap okumaya teşvik etmek ve farkındalık oluşturmak açısından büyük önem taşıdığını söyleyen Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha da, “Projemizin ilk aşamasında biri çocuklar, diğeri de yetişkinler için olmak üzere iki pilot nokta belirlenecek. Halkımızın ilgisi ve bu projeyi sahiplenmesiyle de bu kitaplıklarımızın sayısını arttıracağız. Kütüphanelerimizde bulunan kitapların yanı sıra, vatandaşlarımızın da kitap bırakabileceği sosyal sorumluluk projesiyle halkımızın kitaba daha kolay ulaşmasına ve boş zamanlarını okuyarak değerlendirmelerine vesile olacağız” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından, Başkan Nazım Culha ve İskenderun Bahçeşehir Kolej Müdürü Mustafa Uçan kitaplığı inceledi.

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.