Payas’ta Vatandaş Odaklı Hizmetler Sürüyor

Published on:  /   Yorum yapılmamış

Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü(HATSU), çevre sağlığını ön planda tutan projelerin Hatay genelinde aralıksız devam ettiğini duyurdu.

 

Evsel ve katı atıkların sağlıklı bir şekilde arıtıldıktan sonra doğaya bırakılmasındaki süreçte en önemli etken olan arıtma tesislerini iyileştirme yönünde adımlar atan Genel Müdürlük, arıtma tesislerinin çevresinde oluşan kötü kokuları gidermek amacıyla projelerini devam ettiriyor.

 

Payas ilçesine bağlı Yenişehir Mahallesi’nde bulunan 2 No’lu (tüten bacalar) arıtma tesisinde çalışma başlatan idare, görüntü kirliliğini önlemek ve kötü kokuları ortadan kaldırmak amacıyla tesisle deniz arasındaki mesafede 1200’lük borular çift sıralı bir şekilde 210 metre hat döşendiğini açıkladı.

 

Tesiste arıtılan suyun kapalı bir şekilde denize deşarjının yapılmasının sağlandığını bildiren HATSU, çevre kirliliğini önlemek ve vatandaş odaklı hizmetleri gerçekleştirmek için mücadelenin devam edeceğini hatırlattı.

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.